дивись.info

У МОЗ повідомили на скільки часу лабораторні центри забезпечені тест-системами на COVID-19

У МОЗ повідомили на скільки часу лабораторні центри забезпечені тест-системами на COVID-19
Фото з вільних джерел

У випадку виникнення другої хвилі коронавірусної хвороби, Україна забезпечена ПЛР – та ІФА-тестами з місячним запасом при повному завантажені.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу у вівторок, 7 липня.

«Рівень забезпечення нашої країни до другої хвилі епідемії ( це стосується не тільки лабораторних центрів або наявності тест систем, а і готовності наших лікарень, лікарів до таких викликів), то всі лабораторні центри забезпечені місячним запасом при повній загрузці. Це той рівень, який ми тримаємо», – сказав Степанов.

Він також зазначив, що в Міністерстві дбають про те, аби не виникало жодних проблем із браком тестування чи рівнем надання допомоги інфікованих або людей з підозрою на COVID-19.

Міністр додав, що країна готується до другої хвилі пандемії та тримає ситуацію під котролем, зважаючи на здобутий досвід спочатку епідемії.

«Ми готуємось саме до другої хвилі. Я вважаю, що це розумно, коли робляться відповідні висновки: чого нам бракувало, в чому в нас була проблема. Ми можемо  підготуватися так, аби медична система витримала, щоб ми вчасно могли надавати всім, хто цього потребує необхідну медичну допомогу», – прокоментува очільник МОЗ.

Окрім цього, на брифінгу підняли питання перенаправлення експрестестів до інших областей. Зокрема про критичний рівень у Львівській області.

За словами Максима Степанова, такий крок — не безпідставний, адже ситуація з великими чергами за результатами ПЛР – та ІФА-тестів, мусить вирішуватись якомога оперативніше.

«За весь час епідемії загальна кількість зроблених тестів у Львівських лабораторних центрах — близько 37 тисяч досліджень. Потреба у перенаправленні тестів (зокрема зі Львова в Тернопільський обласний лабораторний центр, у Кіровоградську область та у референс-лабораторію в Києві, була викликана чергами, які утворились у лабцентрі, хто чекав на результати. Також було недопрацювання керівництва лабцентру», – зазначив міністр.

Він стверджує, що поки не внормується ситуація із потужностями довкола лабораторних центрів в країні, необхідно оперативно вирішувати проблему.

Нагадаємо, у вівторок, 7 липня, глава Міністерства охорони здоров’я коментував проблему з якістю обслуговування в лабораторних пунктах України. Максим Степанов анонсував перезавантаження медичної системи в цій сфері, щоби формат надання кваліфікованих послуг вийшов не лише на новий рівень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.