дивись.info

У Раді скасували ведення книги обліку доходів для ФОП

У Раді скасували ведення книги обліку доходів для ФОП
Фото (ілюстративне), взяте з вільних джерел

Народні депутати Верховної ради ухвалили законопроєкт №2524, за яким пропонується спростити облік для фізичних-осіб підприємців.

Про це свідчить інформація на сайті відомства, передає Finance.ua.

Зазначається, що досі залишається вимога фізичних осіб-підприємців реєструвати та вести книгу обліку доходів.

«Хоча, де-факто, фізичні особи-підприємці дану книгу або взагалі не отримують, або заповнюють тільки у разі перевірки», – зазначається у пояснювальній записці до проєкту Закону.

Штраф за помилки або відсутність книги обліку доходів відповідно до Податкового кодексу становить 510 гривень і відповідно до КУпАП – до 136 гривень.

Що пропонує законопроєкт: скасувати вимогу обов’язково реєструвати книги обліку доходів та книгу обліку доходів та витрат, а також скасувати обов’язкове ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ.

Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів пропонують встановити, лише якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

Як вестимуть облік

Один з ініціаторів законопроєкту, депутат партії «Голос» Ярослав Железняк, зазначив, що у разі прийняття документу «спрощенцям»-неплатникам ПДВ дозволять вести облік в довільній формі – в Excel, в зошиті чи традиційно в книзі обліку (тільки тепер її не треба реєструвати та заповнювати щоденно). Причому головне буде – фіксувати щомісячний дохід. А щоденні підсумки чи поопераційні підсумки – лише за бажанням підприємця.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.