Новий голова Нацбанку: хто такий Кирило Шевченко

2020-07-16 13.37.47 imgclf.112.ua 7e358ea2670a
Світлина: пресслужба Нацбанку

Рада призначила нового очільника Національного банку. Розповідаємо, що про нього відомо.

Верховна Рада у четвер, 16 липня, на пленарному засіданні підтримала призначення голови правління «Укргазбанку» Кирила Шевченка на посаду голови Національного банку України.

За підтримку відповідного проєкту постанови, внесеного до парламенту президентом України Володимиром Зеленським 15 липня, проголосували 332 народних депутати при мінімально необхідних 226.

Новий голова Нацбанку — хто він?

Кирило Шевченко народився в 1972 році. Закінчив Харківський державний економічний університет за спеціальністю економіст. До вересня 1995 був провідним економістом сектора кредитних ресурсів кредитного відділу акціонерного поштово-пенсійного банку «Аваль».

З жовтня 1995 по грудень 2006 року працював на різних посадах в банку «Фінанси та Кредит». Дійшов до першого заступника голови правління.

З грудня 2006 по травень 2009 року був головою правління Державної іпотечної установи. З травня по вересень 2009 року був радником прем'єр-міністра.

З вересня 2009 по квітень 2010 року був першим заступником голови правління «Укргазбанку». З квітня по грудень 2011 року обіймав посаду голови правління АТ «Українська Стратегічна Група». З травня 2012 по серпень 2014 року був радником секретаріату голови ПАТ «Державний ощадний банк України». З 28 травня 2015 року Кирила Шевченка за результатами відкритого конкурсу обрано головою правління «Укргазбанку».

За що критикують і хвалять Шевченка

До вечора середи у пропрезидентській партії «Слуга народу» називали одразу кількох можливих кандидатів для НБУ, серед яких - керівник парламентського комітету з питань фінансів Данило Гетманцев, голова ради НБУ Богдан Данилишин та колишній голова правління «Райффайзен банку Аваль» Володимир Лавренчук.

Утім, представник фракції «Голос» Ярослав Железняк повідомив, що у четвер зранку на засідання комітету з питань фінансів запросили саме Кирила Шевченка.

Кандидатуру голови «Укргазбанку» у самій пропрезидентській силі оцінили по-різному.

Депутат Олександр Дубінський, наприклад, розкритикував це призначення, а на його сайті вийшла стаття про «пачку кримінальних справ», пов'язаних з Кирилом Шевченком.

Шевченку, наприклад, закидають те, що його «Укргазбанк» продовжував працювати на російському програмному забезпеченні, що, на думку критиків, несло небезпеку для державного банку в умовах конфлікту з Росією.

Водночас член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко кандидатуру Кирила Шевченка привітав.

«В активі Шевченка те, що він - перший голова держбанку, обраний на конкурсі, тобто в результаті реальної конкуренції», - написав Лещенко у Telegram.

«Також Шевченко - зрозумілий банкір для міжнародних фінансових кіл», - додав Сергій Лещенко.

На його думку, те, що опоненти подають образ Кирила Шевченка як одного з «соросят», є скоріше позитивним сигналом і свідченням «адекватного вибору».

А колишній міністр економічного розвитку Тимофій Милованов назвав Шевченка «найкращим вибором з можливих».

На зустрічі з депутатами Кирило Шевченко пообіцяв не допустити неконтрольовану інфляцію та емісію гривні.

Нагадаємо, 1 липня попередній голова НБУ Яків Смолій оголосив, що написав та подав президенту України заяву про звільнення у зв'язку з відставкою за власним бажанням. Він пояснив це тим, що протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. 3 липня парламент звільнив Смолія. Обов'язки голови НБУ до призначення нового керівника виконує перша заступниця голови Катерина Рожкова.

У МВФ наголосили на здобутках Національного банку України під керівництвом Якова Смолія та заявили про очікування, що його наступник також забезпечить незалежність НБУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: