дивись.info

Заправити автомобіль стане дорожче: прогноз цін на пальне в серпні

Заправити автомобіль стане дорожче: прогноз цін на пальне в серпні
Фото ілюстративне, з вільних джерел

У червні бензини і дизпаливо подорожчали на 80 копійок, автогаз – на 39 копійок. За думкою експертів паливного ринку, головна причина – ослаблення гривні.

Про це пише сайт «Сьогодні».

Але не тільки коливання курсу іноземних грошей стало причиною зростання цін на паливо на автозаправках. Потенціал для подорожчання ще залишився, тому АЗС продовжать піднімати цінники в серпні.

Заправити повний бак бензином А-95 + обійдеться в 1175 грн. Це на 43 грн дорожче, ніж на початку липня. Літр бензину цієї марки подорожчав на 88 копійок.

Бензин А-95 на АЗС вже продають на 80 копійок дорожче, А-92 – на 81 копійку, дизпаливо – на 78. Зріджений газ подорожчав на 39 копійок.

Падіння гривні – головний фактор, чому бензин і пальне подорожчали, відзначають експерти. Щодо долара і євро національна валюта втратила 1-1,5 грн.

Читайте також: 30 гривень за долар уже восени: що це означатиме для українців

Щодо цін на скраплений газ, то вони безпосередньо не залежать від ринку нафти, оскільки в світі скраплений газ не завжди використовується як автогаз, а більше в промисловості та в побуті. На ціну більше впливає курс національної валюти.

Кожен відсоток зростання цін на кордоні призводить до підняття цін у роздробі на 10 копійок за літр через два тижні.

«Оскільки в липні ціни зросли на 12%, то вони створюють потенціал для підвищення цін на 1,2 грн», – зазначає Геннадій Рябцев, директор спеціальних програм НТЦ “Психея”.

Так само ослаблення гривні на 10 копійок призводить до підняття цінників на АЗС на 7-8 копійок за літр пального через два тижні.

«Оскільки в липні національна валюта ослабла до долара і євро на 1,3-1,5 грн, то це дає близько гривні потенціалу для подорожчання. Сумарно виходить, що вже сформувався потенціал для подорожчання нафтопродуктів на дві гривні. Вісімдесят копійок ми вже бачимо в ціні. У найближчий тиждень ми побачимо зростання цін на 30 копійок. І в наступні два-три тижні ми побачимо подорожчання ще на 80 копійок. Якщо курс не буде змінюватися, то на 30-40 копійок пальне продовжить дорожчати щотижня. Це той запас зростання, який уже сформовани»”, – говорить Геннадій Рябцев.

Також упродовж серпня можуть змінюватися котирування на нафту і нафтопродукти, що додатково вплине на ціни на АЗС до кінця місяця.

Зріджений газ теж подорожчає. Артем Куюн прогнозує, що ціни на скраплений газ виростуть в гурті більш ніж на 1000 грн за тонну.

«Це буде плюс 60 копійок на літр. Щоб оновлювати запаси, АЗС потрібно закуповувати ресурс, який уже дорожчий. Якщо не буде форс-мажорів, то ціни можуть вирости до 50-70 копійок», – говорить заступник директора «Консалтингової групи А-95» Артем Куюн.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.