• USD: 35.60
  • EUR: 37.50

У Золочеві націоналісти знесли паркан біля ймовірної церкви Московського патріархату (відео)

У Золочеві націоналісти знесли паркан біля ймовірної церкви Московського патріархату (відео)

6 серпня у Золочеві відбулись акції протесту проти будівництва церкви Московського патріархату. Учасники «Haціонального корпусу» знесли незаконну огорожу, встановлену всупереч волі громади та нормам благоустрою.

Нагадаємо, мешканці Золочева та священники забили на сполох щодо можливої появи церкви Московського патріархату у місті, на вулиці Труша. 8 липня громадські активісти разом із священнослужителями зібрались на першу мирну акцію протесту проти будівництва храму.

Мер Золочева Ігор Гриньків запевнив, що депутати міської ради такого рішення ніколи не приймуть.

«Але в наших сусідніх Бродах так і було – купили земельну ділянку, збудували там ніби будинок, поставили хрест і вже це ніби церква. У Бродах намагались заборонити це будівництво. Але вони ігнорують закон і планувальні документи. Щоби цей будинок став храмом, потрібна зміна цільового призначення. Але їм байдуже, вони нікого не питають. Порушують закон. Тут слід на законодавчому рівні вирішувати, як бути з церквою московського патріархату в Україні. Я хочу почути думку громади. Водночас інформацію, яку я міг витребувати, виглядає так – особа в 20 років з Почаєва прийшла будувати будинок, який за документами виглядає, як храм», – підсумував Гриньків.

17 липня 2020 року відбулася позачергова сесія районної ради. За пропозицію внести в рішення пункт: «Заборонити будівництво церков Московського патріархату на території Золочівського району» не знайшлося необхідної кількості голосів. «ЗА» проголосували лише троє депутатів (Недзельський В. Й., Бартошик О. В. та Леськів А. В.).

Прийняли рішення «Про недопущення ймовірного будівництва храму Української православної церкви Московського патріархату під виглядом реконструкції з розширенням садибного будинку (індивідуального будинку) на вул. Труша І., 9 в м. Золочів Львівської області».

Організатори сьогоднішньої акції стверджують, що церква знехтувала рішенням виконкому Золочівської міської ради, яка ще 13 липня зобов'язала власника знести незаконний паркан.

«Таким чином, Московський патріархат продемонстрував зневагу до волі громади та правових норм. Через безпорадність влади націоналісти взяли ініціативу в свої руки. Акцією прямої дії Haціонaльний кopпyс перекреслив плани церкви окупанта.

Ми не дозволимо представникам Московського патріархату провадити експансію на Львівщині. Цій відверто ворожій до нашої держави псевдорелігійній структурі не місце на українській землі», - йдеться у дописі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: