дивись.info

Зеленський підтвердив, що Фокін працюватиме в ТКГ

Зеленський підтвердив, що Фокін працюватиме в ТКГ

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що перший прем’єр-міністр Вітольд Фокін працюватиме в українській делегації Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це він сказав на брифінгу в місті Часів Яр Донецької області.

«Ми запросили Леоніда Макаровича (Кравчука). З ним буде працювати й пан Фокін, і наш віцепрем’єр Олексій Резніков, і пан (Руслан) Демченко, який тут знаходиться. Тобто у нас досить потужна група. Я бачу зараз тільки зростання кількості переговорів і зустрічей», — зазначив Зеленський.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Нагадаємо, 30 липня Леонід Кравчук погодився очолити делегацію України в ТКГ щодо Донбасу. Він сказав, що хоче зробити все, «щоб прискорити мир на Донбасі».

Читайте також: Кучма пішов. Що далі?

Хто такий Вітольд Фокін

«Фокін — банальний радянський чиновник, який нічого ніколи не тямив у політиці, а у 1992 році взагалі перестав нею займатися», — так про нового члена делегації у ТКГ відгукується журналіст Віталій Портников для видання «Еспресо». Додає, що за ці роки Фокін остаточно перетворився на «нудного радянського пенсіонера», який сприймає життя «крізь російську телевізійну призму».

Чи так воно насправді? Не зовсім. У політиці Фокін таки тямить, оскільки став першим главою уряду незалежної України та 2 роки сумлінно (чи не дуже) керував міністрами, доки його товариш Леонід Кравчук керував державою.

Свій шлях до прем’єра він пройшов від роботи на шахті й на комбінаті. Певний час головував і Радою Міністрів ще за радянських часів.

Дехто запам’ятав Вітольда Фокіна «економічною дружбою» з Росією та Білоруссю: свого часу він підписав з ними угоду від імені українського уряду про узгодження економічної політики. Якщо простіше, мали бути спільні реформи й вільне підприємництво. Дослівно у документі писали так: «… підприємці трьох країн будуть утримуватися від заподіяння шкоди один одному». Домовилися тоді залишити карбованці (рублі), а про перехід на свою валюту треба було сповістити.

Після прем’єрства політична кар’єра Фокіна не скінчилася, бо ще кілька років він був народним обранцем. З 1993 року поринув у науку, не забуваючи про Росію, — став президентом міжнародного Фонду гуманітарних і економічних зв’язків України з РФ.

І далі ми про нього не чули. Аж до 2012-го, коли Європейська Академія наук надала йому звання доктора філософії з економічних питань. Фокіну вручили диплом з медаллю імені лауреата Нобелівської премії Альберта Швейцера «За гуманізм і служіння народу».

Через 3 роки його прізвище знову залунало, цього разу він спробував себе у мистецтві. Ось так взяв і зробив віршовий переказ-переклад поеми Олександра Пушкіна «Руслан і Людмила». Вийшов оновлений твір у харківському видавництві «Фоліо».

Залишилося хіба додати, що його онука, Маша Фокіна, — українська співачка, модель та актриса, а син Фокіна Ігор — відомий як бізнесмен.

Зараз йому 87, і чим він займався останнім часом (і чи займався взагалі) — невідомо.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.