дивись.info

Нардеп від ОПЗЖ намагається перешкодити реставрації пам’ятки архітектури в центрі Львова, — Москаленко

Нардеп від ОПЗЖ намагається перешкодити реставрації пам’ятки архітектури в центрі Львова, — Москаленко

Народний депутат від ОПЗЖ Володимир Мороз звернувся до контролюючих органів щодо реставрації пам’ятки архітектури на вул. Костя Левицького.

Про це під час засідання виконкому ЛМР розповів заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, передає ІА Дивись.Info.

За його словами, зараз на працівників управління охорони історичного середовища вчиняється тиск, почали надходити депутатські звернення щодо дій міста в напрямку збереження пам’ятки.

Читайте також: У мерії Львова дали дозвіл на розробку змін до затвердження містобудівної документації

«Будинок на вул. Левицького, 10 — це пам’ятка архітектури. Вона досить знакова для міста, має гарні інтер’єри. Так, німецькою урядовою структурою (GIZ) було інвестовано багато коштів у збереження внутрішньої частини будинку — інтер’єрів, сходової клітки. Однак, вже протягом тривалого часу боремося з незаконним вибиттям дверей на місці віконного отвору у цьому будинку. Є судовий процес, і там стоять бетонні плити, щоб унеможливити жодні незаконні роботи. Адже, це було вульгарне вибиття і руйнування пам’ятки. Навіть за один день з’являлися деякі документи, які намагалися узаконити це вибиття. Так було з довідкою від БТІ про те, що нібито там був вихід, хоча його не було. Тобто документ зробили вже по факту», – розповів Андрій Москаленко.

Він додав, що зараз почалися такі події, які підпадають під класифікацію як тиск на наших працівників.

«Почали надходити різні депутатські звернення, запити від депутатів ОПЗЖ з Донецької області щодо, наголошу, не незаконних, самовільних робіт з вибиття, а щодо тих робіт, які ми зараз розпочинаємо, – реставрації цієї пам’ятки, адже ми хочемо відновити вікно і забрати ці двері. Тобто надходять дуже дивні запити, щоб міністерство взяло все на особистий контроль і, мовляв, хто дозволив це робити? І нікого не цікавить, що попередні дії – це було руйнування, а намагаються здійснювати тиск через те, що ми хочемо пам’ятку зберегти. Тому ми будемо це публічно озвучувати, бо це тиск на наших працівників. Тепер їм доведеться «тоннами» відписувати листи в кожне міністерство, у кожну інституцію, в правоохоронні органи та надавати пояснення своїх дій. Це повний абсурд! Наголошу, що ми будемо робити все згідно з чинним законодавством і здоровим глуздом, щоб зберегти цю пам’ятку, попри те, що хто стоїть за її руйнуванням і намаганням залучити державні сили в підтримку. Відзначу, що у будинку є активні мешканці, які також за це дуже переживають», – заявив Андрій Москаленко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.