дивись.info

У Львові покажуть кращі анімаційні фільми в рамках LINOLEUM Tour

У Львові покажуть кращі анімаційні фільми в рамках LINOLEUM Tour

Фестиваль LINOLEUM завітає до Львова в рамках туру містами України, аби показати кращі анімаційні фільми з цьогорічної міжнародної конкурсної програми. Усі короткометражки об’єднані темою фестивалю – «Стати людиною». 

Про це повідомляють організатори.

Покази відбудуться 5 вересня в Prostir Lviv (вул. Лижв’ярська, 42, Центральний парк культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького) та 6 вересня на Ґанку (вул. Завдоська, 31) о 20:30. Вхід на події вільний, але за попередньою реєстрацією (форма реєстрації відкриється на сторінці події у Facebook 29 серпня)

На великому екрані можна буде подивитися два блоки фільмів. Тривалість одного показу – 75 хвилин, до кожного блоку увійшло 10 анімацій. Розповідаємо детальніше про програму показів.

Перший блок

 • «Я», 2020, Іспанія. Цинічний гумор на тему того, яким нудним може бути сімейне життя – настільки, що радше нагадує шлях до божевілля.
 • «Нідергарія», 2019, Бельгія. Головна героїня намагається адаптуватися в новій країні, але здебільшого вивчає не нову мову й звичаї, а саму себе.
 • «Чому у слимаків немає ніжок», 2019, Швейцарія. Коротка історія жахів про те, як робоча рутина та трудоголізм можуть вбити будь-яке задоволення від життя.
 • «Друзі», 2019, Німеччина. Зворушлива історія дружби між маленькою людиною та велетнем.
 • «Історії з мультивсесвіту», 2020, Данія. Якби Бог був айтішником і батьком-одинаком, єдиною його мрією була відпустка. Але на що б цей відпочинок був схожий?
 • «Останнє», 2020, Австрія. Чи варто нам розуміти, скільки ще хвилин або років залишилося жити? Персонажі цього фільму знають, скільки часу їм відведено. Або думають, що знають.
 • «Дурник», 2019, Франція. Фільм про вічне: складнощі з математикою. Мама намагається пояснити сину розв’язання задачі, але поступово в неї уривається терпець.
 • «Чоловік, якого вдарило блискавкою», 2020, Франція. Герой цього фільму знайшов професію своєї мрії – він став людиною-столом.
 • «Незручний», 2020, США. Ситуації, у яких ми червоніємо, хочемо провалитися під землю та просто почуваємося максимально некомфортно.
 • «Нічний сеанс», 2019, Грузія. Чому ми залишаємося байдужими, коли насилля відбувається зовсім поряд із нами?

Другий блок

 • «БУВАЄ», 2020, Чехія. Shit happens, і з цим потрібно якось існувати. Сторож, його дружина та один депресивний олень намагаються прижитися в цьому світі абсурду.
 • «З видом на море», 2020, Естонія. Історію пристрасті може бути складно відрізнити від історії божевілля. У цій анімації так точно.
 • «Космонавт», 2019, Естонія. Космонавт назавжди лишається космонавтом, навіть коли живе не на космічній станції, а у квартирі панельного будинку.
 • «Узи», 2019, Німеччина. Хворобливий зв’язок між дівчиною та батьками, розрив якого завдає болю обом сторонам.
 • «Обід на траві», 2019, Франція. Інколи життєві переконання можуть піддаватися випробуванню в неочікуваних ситуаціях. Наприклад, коли геніальний вчений приїжджає на пікнік біля озера.
 • «Сурогат», 2020, Україна. Чоловік знищує гніздо невідомої моторошної істоти. Але згодом виявляється, що це не найстрашніше, що він зустріне сьогодні ввечері.
 • «Без голови», 2019, Велика Британія. Людина без голови відчувала б цей світ інакше – і не факт, що гірше.
 • «ПроСВІТлення», 2019, Естонія. Два майстри йоги медитують. У них спільна мета, але абсолютно різні результати.
 • «Іграшковий період», 2020, Велика Британія. Саморобні іграшки розмовляють голосами людей, які спонтанно відповідали на питання про дитинство.
 • «По той бік Но», 2020, США. 3475 масок із різних культур світу ритмічно змінюють одна одну, створюючи подорож ритуалами, побутом і політикою.

Що відомо про міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM

Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM – найбільший міжнародний анімаційний фестиваль в Україні, який існує з 2014 року. Щороку LINOLEUM пропонує учасникам та відвідувачам переглянути найкращу національну та світову анімацію, відвідати спеціальну освітню програму та взяти участь у воркшопах визнаних і відомих представників анімаційної індустрії країни та світу. Головна мета фестивалю – просування незалежної анімації в Україні.

Цього року LINOLEUM відбудеться 2–6 вересня, вперше – в онлайн-форматі. Майданчиком для перегляду фестивалю стане медіасервіс MEGOGO, де глядачі зможуть переглянути анімаційні роботи учасників конкурсних програм, тематичних підбірок та спеціальних показів безкоштовно.

Тема LINOLEUM 2020 – «Стати людиною» (Becoming Human). Що саме нас нею робить? Завдяки своїй ірреальній природі, анімація може працювати на території метафізики, релігії, психології та антропології, досліджуючи такі області нашого досвіду, що є невловимими для інших форм мистецтва та науки.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.