дивись.info

Підвищення «мінімалки» коштуватиме держбюджету 4 мільярди

Підвищення «мінімалки» коштуватиме держбюджету 4 мільярди
Фото: Економічна правда

Підвищення зарплат та посадового окладу працівників бюджетної сфери коштуватиме бюджету 4 мільярди гривень.

Про це повідомляють аналітики Центру аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської Школи Економіки, передає Finance.ua.

Майже половина цієї суми витрат на зарплати – це додаткові потреби на фінансування зарплат в освіті, що буде зумовлено підвищенням МЗП та посадових окладів, ще третина – в охороні здоров’я. Це ті сектори, де працює найбільше бюджетників.

Частину видатків планують профінансувати за рахунок коштів, зекономлених на обслуговуванні держборгу (через курсові коливання потреби на обслуговування зменшились на 3,46 млрд грн.).

Ще частина видатків (0,54 млрд грн) – «чисте» збільшення видатків бюджету, які Мінфін пропонує фінансувати за рахунок збільшення надходжень від ПДФО (на 0,46 млрд грн) та від ПДВ (на 0,08 млрд грн).

Читайте також: Мінімалку пропонують підвищити до 7 500 грн, – альтернативний законопроєкт

Таке збільшення планових надходжень та видатків на зарплати очікується попри те, що, згідно з даними Держказначейства, за січень-липень 2020 року доходи державного бюджету на 30,4 млрд грн менші, ніж планувалося. Тобто бюджету не вистачає цієї суми, аби профінансувати вже ті видатки, які закладено у поточний бюджет.

Аналітики зазначають, що враховуючи додаткові витрати бюджету на дане підвищення, можна зробити висновок, що підвищення МЗП та посадових окладів в бюджетній сфері на 1% призводить до 683 млн грн додаткових витрат із Державного бюджету.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.