дивись.info

У львівський лабораторний центр надходять багато «недоцільних» проб на ПЛР

У львівський лабораторний центр надходять багато «недоцільних» проб на ПЛР

Значна частина проб на ПЛР тести, які надходять до обласного лабораторного центру МОЗ, є недоцільними.

Про це розповів керівник центру Роман Павлів під час брифінгу в п’ятницю, 21 серпня.

«Ситуація стабільна, але напружена. Напружена, тому що є висока цифра тих, що захворіли і підтверджених результатів ПЛР-досліджень. Щодо ПЛР тестів, то дослідження проводимо ми, ще кілька державних лабораторій та приватні. У приватні лабораторії звертаються люди, коли вже дійсно відчувають себе хворими, тому в них вищий відсоток підтверджених випадків. У нашій лабораторії за вчорашній день було зроблено 700 досліджень, і з них — лише 150 позитивних. Це свідчить про те, що до нас надходить  велика кількість проб, які були недоцільними. Це забирає у нас багато часу і відриває від тих досліджень, які б могли бути більш результативними. Також нікуди не зникли інші захворювання. Зараз люди повертаюся з відпочинку і привозять інші захворювання з подібними симптомами», – розповів Володимир Палів.

На його думку, первинна ланка лікарів, повинна була б диференційовано підходити до цього а не всіх масово відправляти на ПЛР-дослідження.

«Якщо б медичні працівники дотримувалися наказу МОЗ і скеровували деяких пацієнтів спочатку на ІФА-тестування, це було б більш ефективне використання державних ресурсів. Результати повинні отримувати ті люди, яким вони потрібні, а не просто тому що хтось приїхав з-за кордону і намагається «пропхатися» в медустанову, щоб зробити безкоштовне дослідження. Такі випадки ми фіксували, і з медустановами про це говорили. Той, хто хоче відпочити за кордоном – нехай своїм коштом робить собі дослідження»,- додав керівник центру.

Загалом, на Львівщині уже проведено близько 80 тисяч ПЛР-досліджень, з них 13 тисяч – позитивні.

Водночас у лабораторному центрі бракує кадрів.

«В нас є вакансії і ми звернулися на біржу праці, але за три тижні до нас ніхто не зголосився», – розповів Роман Павлів.

Тим часом, рівень захворюваності на Львівщині тримається на досить високому рівні, і стверджувати, що падає – передчасно.

«Станом на сьогодні у нас є 1354 хворих на стаціонарному лікуванні. Відсоток завантаженості ліжок – 52,4%, пацієнти, на жаль, звертають по допомогу у важкому стані. Терміни лікування збільшились майже удвічі. Якщо місяць тому за два тижні ми виписували пацієнтів, то тепер все частіше люди перебувають у лікарнях протягом 4 тижнів. Щоденно ми констатуємо, що кількість інфікованих людей залишається на високому рівні. Від 120 – до 150 щодоби. Львівщина залишається помаранчевою зоною, окрім Самбора», – розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.

За його словами, уже після вихідних пацієнтів з коронавірусом почнуть приймати у терапевтичному корпусі Львівської обласної клінічної лікарні.

«Там були деякі технічні питання з налагодженням кисневої системи, але з 26 серпня вона також долучається до роботи», – розповів Орест Чемерис.

Він додав, що до прийому пацієнтів уже готова і Самбірська районна лікарня.

Читайте також: Львівщина – у помаранчевій зоні карантину, Самбірщина опинилась в червоній

Нагадуємо, з понеділка, 17 серпня Львівська область — у помаранчевій зоні карантину, а місто Самбір — у червоній.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.