дивись.info

МОЗ незаконно відніс Львівську область до «помаранчевої» карантинної зони

МОЗ незаконно відніс Львівську область до «помаранчевої» карантинної зони
Фото ілюстративне.

МОЗ хоче посадити Львівську область на карантин за допомогою фальсифікованих даних.

Про це заявила  на зустрічі з львівськими медиками Ольга Стефанишина, народна депутатка «Голосу», комітет ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

«Голова МОЗу Степанов заявив, що Львівська область потрапляє у «помаранчеву» зону з огляду на критерії завантаженості ліжок. Ми перевірили ці дані і виявилося, що це неправда. Адже у Львівській області жодного дня завантаженість ліжок пацієнтами з підтвердженими випадками COVID-19 не становила більше 50%», – сказала Ольга Стефанишина.

«Махінації з підрахунками ліжок у наших лікарнях призведе до того, що люди втрачатимуть роботу, – продовжив народний депутат «Голосу», секретар комітету ВРУ з питань економічного розвитку Ярослав Рущишин. – Ми вже пройшли по тій межі, де бізнес сказав, що мусить виходити з карантину і працювати за будь-яких умов, оскільки держава підтримки не надає, а підприємцям ніде брати гроші, щоб виплачувати заробітну плату людям. І у такий важкий момент посилювати карантин у Львівській області не можна. Мені видається, що у центральної влади інша ціль і ця маніпуляція має політичний характер, щоб паралізувати роботу регіону і в ручному режимі тиснути на місцеву владу напередодні виборів».

За правилами адаптивного карантину, країна зараз розділена на чотири зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». Колір зони означає рівень епідемічної небезпеки. Відповідно до Постанови КМУ № 641 під час розподілу на зони використовують три критерії:

  • середня кількість тестів не менше ніж 24 на 100 тисяч жителів протягом останніх семи днів;
  • показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис. населення перевищує базовий рівень захворюваності;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків протягом п’яти днів підряд.

Незважаючи на це, під час брифінгу міністр Степанов особисто заявив, що Львівщина потрапила до «помаранчевої» зони з огляду на критерій завантаженості ліжок.

У парламенті вже зареєстровано проєкт постанови про звільнення Максима Степанова з посади міністра охорони здоров’я. Цю ініціативу партії «Голос» підтримала майже чверть народних обранців — 96 депутатів Верховної Ради.

* Вибори-2020

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.