дивись.info

Тарас Кльофа: «Здорова політика можлива!»

Тарас Кльофа: «Здорова політика можлива!»

Військовий лікар Тарас Кльофа провів 400 днів у АТО і миротворчій місії в Іраку і ще 20 років без перерви – у медицині. То вже потім, на мирній території, були орден Данила Галицького за намагання допомогти людям, з якими був поруч, звання Заслуженого лікаря України.

Знайомимось ближче з Тарасом Кльофою, який став одним із двох кандидатів від партії «Слуга народу» на міського голову Львова.

З якою стратегією ви йдете на вибори міського голови Львова?

– Моя стратегія – це розвиток гуманітарної сфери як такої, яка торкається усіх містян. Це пріоритет для розвитку міста і його мера. Бо оцінити роботу міського голови можна за якістю життя мешканців, інвестиційною привабливістю і прозорістю міської політики розвитку. Щодня я бачу наслідки неефективної політики міста. Більше чекати на зміни вже немає часу. Треба вже їх нарешті робити. Починатиму з соціалки, бо найкраще це розумію. Місто для мешканця, а не навпаки, якщо коротко про мою стратегію.

Як зміниться життя львів’ян після вашого приходу?

– Львів не стане містом мрії. Але містом, у якому можна легко і просто отримати соціальні послуги, стане точно. Містом, у якому не виганяють з маршрутки учасника АТО. Містом, у якому треба менше довідок, і ті можна подати онлайн. Містом, у якому є вдосталь поліклінік і шкіл. Містом, де проводять унікальні операції і реабілітації і їх можна буде собі дозволити. А якщо щось не так, то львів’янин може вирішити свою проблему оперативно. Бо здорова політика можлива!

З якою командою ви йдете на вибори?

– Це команда молодих і незіпсованих політиків, які не встигли попрацювати зі старими політиками і набратися їх відмазок на кшталт «на медицину немає грошей», «це неможливо зробити в умовах війни» і тому подібного. Це ті люди, які за кілька місяців будували дороги, школи і не здіймали галасу з цього приводу. У них багато проєктів, але попереду ще більше.

Які проблеми ви будете вирішувати першочергово?

– Ми забули, що у нас триває війна. Ми забули людей, які не пускають війну далі сходу. Про них має подбати держава. Якісна медицина і соціальний захист наших захисників не можна відкладати, бо ці люди потребують допомоги вже. Крім того, пандемія оголила комплекс проблем в українській медицині. Не таємниця, що медицина – це дуже ресурсозатратна галузь. Але без неї ми не можемо існувати як сучасна країна. Тому бачу себе як реформатора цієї сфери.

Що ви будете робити для того, щоб молодь залишилася у Львові?

– Нічого надзвичайного, просто потрібно створювати такі умови, в яких молодий фахівець почувається безпечно і може годувати родину. Лікар-інтерн має мати належні умови, щоб думати про розвиток себе як фахівця. І так у кожній сфері. Бо виживання на мирній території  – це жахливо. Про те, як вижити, думають на полі бою. А в мирному місті Львів  зовсім не до речі.

У Львові звикли голосувати за одних і тих же політиків. Як можете переконати львів’ян голосувати по-іншому?

– Я все життя хотів бути лікарем і провів тут понад 20 років. Якби тут все було гаразд, я би й надалі оперував, консультував, лікував. Але бачу, що люди, які раніше реформули цю і багато інших сфер, не розуміють багатьох засадничих речей. Тому я вирішив йти у політику і працювати тут. Думаю, як було, вже всі бачили. І те, що людей у системі треба замінити, теж уже не треба нікому доводити. Я ніколи не ховався за чужими спинами, як треба, то оперував і під свистом куль. Я не буду ховатися й далі. Хірурги – дуже конкретні люди. Мої справи є найкращими аргументами.

Звідки брати гроші на всі великі проєкти для міста? Залучатимете інвестиції у регіон? 

– Інвестиції з-за кордону необхідні, особливо на перших етапах реформ. Від цього нікуди не дінешся. Щоби повністю перезавантажити медичну галузь, не вистачить бюджету країни. Нічого страшного немає у тому, щоби залучати бізнес. Але це те, за що нам подякують наші діти і внуки. Якщо ми зробимо це раз, це дасть якісні зміни вже. Крім того, український бізнес отримає нагоду змінити своє обличчя і відвикнути від «відкатів», тендерів «під свої фірми» та інших рудиментів совка. Заодно навчимо працювати нове покоління українців за новими правилами. Це і є здорова політика.

Що чекає гуманітарну сферу Львова за мера Кльофи?

– Зміна свідомості. Більше не буде такого, що свій до свого по своє. Треба буде працювати і пропонувати конкурентний продукт. Вмієте будувати школи? Будуєте! Вмієте оперувати, як ніхто? Очолюєте відділення і оперуєте! «Слуги» стартували із правильних речей, а саме – будівництва інфраструктурних об’єктів. І їх дійсно бракує. Як свідчить практика цієї влади, будувати дороги і оновлювати лікарні можна навіть в умовах війни. Можна, якщо ліквідувати старі, нездорві правила гри.

Які головні проблеми має Львів?

– Львів звик кивати на Київ. Але багато речей можна робити тут і самим! В умовах децентралізації це можна і треба вже робити. Яскравим прикладом є проєкт «Велике будівництво». Такого ще не було! Дев’ять опорних лікарень у боротьбі з коронавірусом оновлюють і ще більше оновлень буде. А в нас завжди не було грошей на медицину! І ці речі повторювали політики різних генерацій, як мантру. Але воно є і буде ще більше!

Чому львів’яни мають проголосувати саме за вашу кандидатуру?

– Бо я такий, як ви. Живу так, як і більшість львів’ян і працюю зранку до ночі. Тобто у мене такі самі проблеми, як у вас. А ще я переймаюсь проблемами моїх хворих, учасників АТО, які не йдуть мені з голови. Комусь треба реабілітацію, комусь протез, а комусь просто підтримку, якої він не має… І багато речей вони, як і решта львів’ян, не можуть вирішити без місцевої влади. Ми всі є однакові, і проблеми наші теж є спільними. Чим швидше ми це усвідомимо, тим швидше ми їх вирішимо. Бо дороги, школи і лікарні  це є те, що стосується всіх, ними користуються однаково всі містяни.

* Вибори-2020

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.