дивись.info

Данилишин назвав причини стабілізації курсу гривні до долара

Данилишин назвав причини стабілізації курсу гривні до долара
Фото ілюстративне, з вільних джерел

У серпні 2020 року стабілізація валютних надходжень в Україну сприяла згладженій роботі валютного ринку. Завдяки цьому Національний банк відновив викуп надлишку пропозиції іноземної валюти на міжбанківському ринку.

Про це голова Ради Національного банку Богдан Данилишин написав на свої сторінці у Facebook.

Чиста купівля іноземної валюти Національним банком у серпні склала 460,5 млн доларів, з початку року – 1,2 млрд доларів.

Читайте також: Як підвищення мінімальної зарплати позначиться на українській економіці

За словами Данилишина, ситуація на зовнішніх ринках залишається сприятливою для України. У серпні 2020 року ціни на залізну руду були на третину вищими, ніж в аналогічний період минулого року, ціни на пшеницю – на чверть вищими. Ціни на сталь і кукурудзу за рік майже не змінилися. Одночасно ціни на нафту і природний газ, чистим імпортером яких є Україна, за рік знизилися на 20-30%.

Це обумовлює сприятливі умови зовнішньої торгівлі для України, свідченням чого є позитивне сальдо торгівлі товарами та послугами (+163 млн доларів у січні-червні 2020 року порівняно з -4,8 млрд. доларів у 1 півріччі 2019 року).

«Разом з істотним зменшенням перерахувань на користь нерезидентів доходів від інвестицій це дозволило повністю компенсувати скорочення валютних надходжень від оплати праці українців за кордоном і забезпечити позитивне сальдо поточного рахунку в сумі 6,7 млрд. доларів (для порівняння – за січень-червень 2019 року сальдо поточного рахунку було негативним на рівні -1,9 млрд доларів)», – додав він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.