дивись.info

Львів отримає нові трамваї: з міського бюджету виділять додатково 8,8 мільйонів євро

Львів отримає нові трамваї: з міського бюджету виділять додатково  8,8 мільйонів євро
Фото: Роман Балук, ЛМР

У середу, 2 вересня, у Львові підписала контранкт із переможцем тендеру на постачання місту 10-ти нових низькопідлогових трамваїв.

Про це повідомили в пресслужбі Львівської мерії.

Зазначається, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надає Львову кредит у розмірі 12 мільйонів євро на закупівлю сучасних трамваїв. Місто додатково дофінансує 8,8 мільйонів євро.

Читайте також: У Львівській мерії розповіли, коли курсуватиме більше маршруток

Нові трамваї не лише підвищать комфорт пересування для понад 724 тисяч мешканців міста, але й прискорять перехід до більш енергоефективного та екологічного транспорту. Кредит є частиною проєкту «Міський громадський транспорт України», який підтримується ЄС та спрямований на поліпшення інфраструктури громадського транспорту в українських містах.

Європейський інвестиційний банк є партнером України у фінансуванні інфраструктури громадського транспорту з 2007 р. Проєкт ЄІБ «Міський громадський транспорт України» — це рамковий кредит на 200 мільйонів євро для фінансування громадського транспорту в 11-ти містах України. Технічна допомога, фінансована ЄС, у межах цього проєкту допомагає Міністерству інфраструктури та містам-учасникам реструктуризувати та модернізувати сферу міського громадського транспорту України і сприяє поступовому наближенню до технічних нормативів, які б відповідали чинним стандартам ЄС.

У мерії додають: кредитні кошти резервувалися на 20-метрові 3-секційні трамвайні вагони ще в 2016 р., проте після створення нової транспортної стратегії міста було вирішено закуповувати 29−33-метрові багатосекційні трамвайні вагони.

Після проведення тендеру на вибір постачальника трамваїв переможцем визначено консорціум «Спільне українсько-німецьке підприємство ТОВ «Електронтранс» та ТОВ «ЕлектронМаш». Ці компанії мають поставити місту 10 низькопідлогових багатосекційних трамваїв, довжиною 30,2 метрів.