Від кіз до косарки: на Львівщині стартувала «політична благодійність» (фото)

кози
Фото зі сторінки Юлії Шопська

Отже, що дарували  дітям (і не тільки) Львівщини ВО «Батьківщина», «Європейська Солідарність», Українська галицька партія,  «Пропозиція», «Варта» та інші політичні сили у ці перші осінні дні.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала «політичну благодійність» на Львівщині від низки партій.

«Керівниця департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Юлія Шопська передала кіз місцевій фермі. До Дня Знань у львівських школах дітям дарували пакунки та організовували акції ВО «Батьківщина», «Європейська Солідарність», Українська галицька партія, «Варта». А місцеві чиновники відкривали освітні навчальні заклади», - йдеться в публікації.

Про те, що керівниця департаменту агропромислово розвитку Львівської обласної державної адміністрації Юлія Шопська передала 5 кіз фермі для людей з особливими потребами у селі Підгір'я (Золочівський район), - ОПОРА дізналася з інтерв'ю посадовиці у виданні «Leopolis.news». Натомість інформаційний портал «Золочів.нет» написав про цей візит так: «Директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська запросила долучитися до цієї благодійної справи кращого вівчаря України Василя Стефурака, який подарував соціальному підприємству п’ять кіз».

Хто подарував кози насправді, Громадянська мережа ОПОРА намагалася дізнатися в Юлії Шопської, але посадовиця не підіймала слухавку.

Прикметно, що представник «Фундації Шопських» зізнався ОПОРІ, що у Юлії Шопської є політичні амбіції у цьому районі.

Рюкзаки, зошити, олівці, ручки та інші канцелярські товари школярам Франківського, Шевченківського та Сихівського районів міста Львова до Дня Знань подарували представники ВО «Батьківщина» та благодійного фонду «Батьківщина для дітей». На пакунках були надписи «Львів моя сім'я» та  «Львів моя Батьківщина». Останнє гасло також можна побачити на білбордах  політичної партії у місті. Окрім цього, «батьківщинців» поїхали з малечею до магазину дитячого одягу, де придбали їм шкільну форму.

Фото «Батьківщини-Львів»

«Збери дитину до школи!» Портфелями та канцтоварами вдалося забезпечити близько 30 малозабезпечених сімей!», - про це напередодні 1 вересня на своїй сторінці у соцмережі написав Сергій Канюка.

Фото зі сторінки Сергія Канюки

Ще з одного допису Сергія Канюки можна дізнатися про його візит до трьох дитячих будинків: «На сьогодні там перебуває 140 дітей, віком від 3 до 25 років. Цього разу привезли новий холодильник, порохотяг, газонокосилку, електром'ясорубку, машинки для стрижки та багато корисних та потрібних речей».

Фото зі сторінки Сергія Канюки

Увагу у дописах привертає той факт, що окрім згадки про благодійний фонд «Там, де живе надія», є хештеги #Варта_діє, #ВАРТА_діє_та_дбає_про_здоров’я. Такі лозунги використовує Всеукраїнський альянс регіональних та територіальних активістів «Варта». 1 вересня Канюка заявив, що балотуватиметься на місцевих виборах до Львівської міської ради від цієї політичної сили.

«Акція з канцтоварами була запланована вже давно. Це - діти, сім'ї, яким я допомагаю вже понад п'ять років. Це не є мої виборці з Сихова, діти з різних районів. Щодо школи, організацію на себе взяла вчителька, моя колега. Просто запланувала і попросила допомогти. Я підтримую такі ініціативи. Розумію, якщо є можливість таке робити - це потрібно робити», - розповів Сергій Канюка у телефонній розмові мережі ОПОРА.

Моршинська міська організація політичної партії «Європейська Солідарність» до Дня Знать провела конкурс малюнка на асфальті. На світлинах поруч з дітьми є блокноти та наліпки з логотипом політичної сили.

Фото зі сторінки Віри Томчук

Конкурс «За що я люблю своє місто Стебник!» для учнів молодших класів проводить Українська галицька партія. За умовами акції батьки мають написати пост на своїй сторінці у соцмережі на тему, за що діти люблять місто в якому проживають або за що його варто любити. Також у публікаціях має бути хештег #УкраїнськаГалицькаПартіяДрогобич #Стебничатко. За найбільшу кількість уподобайок до постів, організатори обіцяють енциклопедію, набір для школи і кольорові ручки.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом зі своїм радником Павлом Цвігуном 1 вересня відвідали ліцей №3 та гімназію №10. В освітні навчальні заклади Кучма і Цвігун привезли телевізори. За чиї кошти куплена побутова техніка, ОПОРІ дізнатися не вдалося, оскільки Кучма не підіймав слухавку. Додамо, що на своїй сторінці у соціальній мережі Павло Цвігун використовує рамку #людипропозиці так званої «партії мерів».

З подарунками на передодні 1 вересня до Миколаївського районного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю завітав голова Миколаївської районної ради Тарас Зубрицький.

На День знань міський голова Червонограда Андрій Залівський відкривав новий ліцей у місті. А заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко був на відкритті освітнього закладу у селі Викота (Самбірський район). Школу зводили у рамках програми «Велике будівництво» (22 381 000 гривень) та за кошти місцевого бюджету (2 493 000 гривень).

В той же ж день очільник обласної державної адміністрації Максим Козицький відкривав школу у селі Верхнє Синьовидне, що на Сколівщині. Цей освітній заклад також реконструювали у рамках державної програми «Велике будівництво». Вартість робіт - 17 мільйонів гривень з державного бюджету, - про це повідомив посадовець у соціальній мережі.

ОПОРА нагадує, що згідно з законом України «Про освіту» в закладах освіти забороняється зберігання, розміщення, розповсюдження реклами, плакатів, подарунків, стендів, листівок, аудіо- чи відеоматеріалів, інших матеріальних чи нематеріальних об’єктів (крім підручників), які містять: найменування чи символіку політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань); зображення, прізвища, імена та по батькові осіб, які є членами (учасниками) чи засновниками політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань); зображення, прізвища, імена та по батькові виборних осіб та осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, керівництву закладів освіти, педагогічним, науково-педагогічним і науковим працівникам, органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється залучати здобувачів освіти до участі в заходах, організованих політичними партіями (об’єднаннями), крім заходів, передбачених освітньою програмою.

Також ОПОРА звертає увагу, що, що 26 серпня 2020 року Національне агентство з питань запобігання корупції опублікувало роз’яснення щодо того, що політичні партії під час провадження статутної діяльності не можуть використовувати свої майно та кошти на благодійну діяльність, а благодійна допомога в період виборчого процесу не повинна надаватись від імені політичної партії або будь-яким чином пов’язуватись із її діяльністю, адже благодійна допомога від партії в період виборчого процесу містить ознаки непрямого підкупу виборців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: