Як в Україні відбуватиметься перехід на автоматичне нарахування пенсій

пенсії3
Фото (ілюстративне). З відкритих джерел

Відтепер в Україні пенсійні виплати будуть нараховуватись автоматично, крім цього, скасували паперові трудові книжки.

Так, згідно з законопроєктом №3623, це набагато спрощує життя, адже не буде паперової тяганини: не потрібно збирати довідок, доводити стаж і підтверджувати його.

Загалом, закон про пенсійне забезпечення дозволяє українцям виключати той час роботи, коли у них був низький заробіток. Пенсійний фонд спочатку має рахувати так, як вигідніше майбутньому пенсіонеру. Але якщо раптом виникнуть проблеми, вже після призначення виплати можна буде звернутися до чиновників із проханням провести перерахунок.

«Буде як у Великобританії, Естонії та в інших країнах. Буде можливість без звернення, збору інформації, автоматично отримати пенсію. Але людина зможе вибрати: якщо автоматично пенсія буде спірною, то можна буде подати документи й перерахувати її», – розповів заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко.

Українці зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в інтернеті. Такий документ може знадобитися, якщо того вимагає роботодавець (наприклад, для конкурсу на посади у вас має бути стаж у відповідній сфері). Правда, для цього потрібно оформити електронний цифровий підпис. Також у Кабміні розглядають можливість використовувати технологію BankID. Тобто ідентифікувати себе можна буде і за допомогою банківської картки.

Нагадуємо, у середу, 2 вересня, депутати Верховної Ради ухвалили в першому читанні законопроєкт, яким передбачено перехід від паперового до електронного варіанту трудової книжки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: