дивись.info

Інфляція наступного року зросте до 6,5% — дослідження

Інфляція наступного року зросте до 6,5% — дослідження

Інвестгруппа ICU прогнозує зростання інфляції протягом наступного року до 6,5%.

Про це повідомив голова департаменту макроекономічних досліджень ICU Сергій Ніколайчук у ході онлайн-конференції, – передає Мінфін.

За словами експерта, інфляція залишається досить низькою. У серпні вона склала лише 2,5% в річному вимірі.

«У майбутньому, на нашу думку, відкладений попит в окремих секторах, наслідки зростання витрат через підвищення мінімальної зарплати, ослаблення обмінного курсу гривні, який ми закладаємо в наш прогноз, і відновлення цін на енергоносії зумовлять досить високі темпи інфляції. І це призведе до того, що інфляція вже в четвертому кварталі знову повернеться в цільовий діапазон НБУ », — сказав Ніколайчук.

Читайте також: 30 гривень за долар уже восени: що це означатиме для українців

На думку Ніколайчука, вже в першому кварталі 2021 року інфляція перевищить верхню межу цільового діапазону Нацбанку (5% +/- 1 п.п.) і буде залишатися на цьому рівні протягом наступного року.

«Ми очікуємо продовження зростання індексу споживчих цін дещо підвищеними темпами протягом 2021 року, і що інфляція закінчить рік на позначці 6,5%», — наголосив експерт.

Нагадуємо, у серпні споживчі ціни знизилися на 0,2% після зниження на 0,6% в липні. У річному вимірі інфляція зросла до 2,5%.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.