Львівщина у трійці лідерів з кредитування за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

105638-1_large
Фото ілюстративне. З відкритих джерел.

Верховна Рада ще у квітні передбачила у Державному бюджеті спеціальний фонд обсягом 2 млрд грн, з якого малі підприємці отримують гроші на розвиток бізнесу.

Це дозволило запустити програму Президента «Доступні кредити 5-7-9%». Загалом по Україні на кінець серпня в рамках цієї програми вже видано 2597 кредитів на загальну суму 6,127 млрд грн.

На думку експертів, відсутність дешевих кредитів, потрібних для розвитку – одна з найбільших проблем українського бізнесу. Під час карантину, спричиненого коронавірусом, ця проблема ще більше загострилася, і уряд спробував розширити ініційовану президентом Володимиром Зеленським державну програму «Доступні кредити 5-7-9%». Тож впровадження цієї програми, за дорученням Кабінету Міністрів, здійснює Фонд розвитку підприємництва через банки-партнери, які володіють технологіями та активно кредитують цільову групу програми – мікро- та малі підприємства.

Слід зазначити, що кредити під 5, 7 чи 9 відсотків за державною програмою значно дешевші, ніж вартість звичайних позик, які надають банки українському бізнесові. Частина з них має навіть нижчий відсоток, ніж облікова ставка НБУ, за якою Нацбанк надає позики рефінансування комерційним банкам. Тому охочих отримати такий кредит дуже багато. Але, незважаючи на критику, пов’язану із складністю алгоритму отримання дешевих кредитів, програма «Доступні кредити 5-7-9%» працює.

Не пасе задніх у процесі видачі доступних кредитів і Львівщина. Так, за час дії програми «Доступні кредити 5-7-9%» у Львівській області видано 312 кредитів До програми долучилися 7 львівських банків – АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «КРЕДОБАНК». Сума виданих кредитів – 442 млн грн. За цим показником, Львівщина увійшла у трійку лідерів в Україні.

Також, враховуючи складність алгоритму отримання кредиту, з боку влади було пом’якшено вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу, знято обмеження щодо напрямків використання коштів та максимальної суми кредиту. Це дозволило збільшити кількість виданих кредитів банками учасниками програми, зокрема на Львівщині. Цілі кредитування – реалізація інвестиційних проєктів, поповнення обігових коштів, рефінансування попередньо отриманих кредитів.

За даними Львівської облдержадміністрації, найбільше програмою «Доступні кредити» скористалися підприємці, які ведуть свою діяльність у сільському господарстві, переробній промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, охороні здоров'я та надання соціальної допомоги.

Як заявив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький: «Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%», запроваджена за ініціативи Президента України та Кабінету Міністрів України, спрямована на підтримку інвестиційних проєктів мікро- та малих підприємств. І дуже приємно, що Львівщина тут займає лідируючу позицію. Це так само сприятиме легалізації та розширенню бізнесу, створенню нових робочих місць. Закликаємо підприємців активно використовувати можливості, які сьогодні надає держава».

Таким чином, президентська програма «Доступні кредити 5-7-9%» дала змогу зменшити негативний ефект від коронакризи для малого та середньому бізнесу, що дозволило зберегти тисячі робочих місць по всій країні і на Львівщині, зокрема.

* Вибори-2020

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: