дивись.info

«Rapid Trident-2020» – практичний вектор нової стратегії національної безпеки (фото, відео)

«Rapid Trident-2020»  –  практичний вектор нової стратегії національної безпеки (фото, відео)

14 вересня Президент Володимир Зеленський ввів у дію нову стратегію національної безпеки, яку перед тим схвалили на засіданні РНБО.

Стратегія визначає напрямки розвитку безпекового сектору та зовнішньополітичні пріоритети. У документі є багато згадок і жорстких визначень щодо держави-агресора та визначені амбітні завдання стосовно НАТО.

Так у стратегії зазначено про «розвиток особливого партнерства з Організацією Північноатлантичного договору з метою набуття повноправного членства України в НАТО», при цьому набуття повноправного членства у блоці визначене як «стратегічний курс держави».

Якщо порівняти нинішню стратегію із стратегією, ухваленою у 2015 році, то в останній йшлося лише про «формування умов для вступу в НАТО». Проте Україна суттєво перевиконала плани щодо зближення з НАТО, адже у 2020 році Північноатлантичний Альянс офіційно надав нам статус «партнера з розширеними можливостями».

Також у стратегії визначено кілька пріоритетів, які дуже важливі для зближення з НАТО. По-перше, реформа СБУ має відбутися за стандартами НАТО – Служба має перетворитися на «уповноважений держорган у сферах контррозвідувальної діяльності та охорони державної таємниці, головний орган у загальнодержавній системі боротьби з терористичною діяльністю». Відповідний законопроєкт вже зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

І, по-друге, стратегія доручає «прискорити оборонну та безпекову реформи за нормами, принципами і стандартами НАТО» та зміцнити бойовий потенціал ЗСУ, зокрема через «трансформації професійної культури на основі доктринальних підходів і принципів командування й контролю, підготовки, освіти НАТО».

У контексті реалізації нової безпекової стратегії практичним кроком та новим витком розвитку партнерства між Україною та НАТО слід розглядати й військові навчання «Rapid Trident-2020», які зараз проходять у Яворівському районі на Львівщині. В цих навчаннях беруть участь близько 4000 військових з 10 країн-членів НАТО. Це наймасштабніші подібні військові вишколи за всю історію незалежної України.

Той факт, що Президент України Володимир Зеленський першим пунктом своєї робочої поїздки до Львівської області обрав саме відкриття військових навчань «Rapid Trident-2020», свідчить про важливість партнерства з НАТО для української влади.

Так, 17 вересня під час відкриття навчань на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Володимир Зеленський заявив:  «Моїм пріоритетом є сучасна, оснащена та боєздатна українська армія, адже саме вона може бути гарантом безпеки, миру та вільного розвитку незалежної України… Щоразу, під час зустрічі із міжнародними лідерами, я наголошую, що війна на Сході – це загроза не тільки для України, а й для всіх країн Європи та світу». Президент зазначив, що повернення територій України і сильне військо – це його пріоритети.

Також Володимир Зеленський нагадав, що інтеграція в Північноатлантичний Альянс є стратегічною ціллю України.

«Ми повинні досягти взаємосумісності ЗСУ із відповідними структурами держав Альянсу, а також активізувати реформи, які дозволять отримати запрошення і приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО», – підкреслив Верховний Головнокомандувач.

За словами Президента, навчання «Rapid Trident-2020» – важливий крок на шляху до НАТО, вони мають підвищити рівень підготовки й оперативності українських військ, а також покращать сумісність штабів України, США та інших членів НАТО.

Президент України впевнений, що й українські військові передадуть міжнародним партнерам унікальний бойовий досвід, набутий ними з початком війни у 2014 році. А самі навчання зроблять відносини між військовими-учасниками ще більш міцними та дружніми. Також Глава держави подякував міжнародним партнерам за підтримку у стримуванні російської агресії та допомогу в посиленні боєздатності української армії.

Як бачимо, попри численну необґрунтовану критику чинної влади, Україна не тільки не звертає зі шляху свого стратегічного курсу на зближення з НАТО, а й перевершує за темпами інтеграції з Альянсом своїх попередників.

* Політична реклама

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.