дивись.info

У двох районах на Львівщині знайдено останки 23 воїнів минулих війн

У двох районах на Львівщині знайдено останки 23 воїнів минулих війн
Фото: ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» та ГО «Закінчимо війну»

Останки 8 вояків австро-угорського та 15 російського війська, які загинули у роки Першої світової війни, віднайдено в 9 необлікованих похованнях у Бродівському та Яворівському районах Львівської області.

Про це повідомили в Товаристві пошуку жертв війни «Пам’ять», передає Золочів.нет.

Під час польових пошукових досліджень місць боїв часів Першої світової війни у населених пунктах Бродівського та Яворівського районів членами ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» та ГО «Закінчимо війну» було віднайдено уцілілі та зруйновані сучасними «могильними мародерами» необліковані поховання австро-угорських та російських вояків, які загинули у цих місцевостях у вересні та жовтні 1914 року.

З дев’яти санітарних поховальних ям вилучено останки 8 вояків австро-угорського та 15 російського війська. У вцілілих від «могильних мародерів» захороненнях знайдено фрагменти військових одностроїв, спорядження, особистих речей. У 3 австро-угорських вояків виявлено військові ідентифікатори, та через поганий стан їхнього збереження неможливо встановити особисті дані загиблих.

Фото: ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» та ГО «Закінчимо війну»

Останки загиблих вояків заплановано перепоховати 11 листопада, до Дня завершення Першої світової війни на військовому цвинтарі в містечку Івано-Франкове Львівської області.

Читайте також: Через археологію у Середньовіччя: що знайшли дослідники у криптах костелу в Комарно (фото)

Пошуковці сподіваються, що нарешті Львівська обласна рада та Львівська обласна державна адміністрація знайдуть необхідні кошти на перепоховання, а не покладуть знову усі витрати на членів пошукових організацій, які пошук та ексгумацію проводять власним коштом.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.