дивись.info

Україна залучить 300 мільйонів євро позики від ЄІБ на енергоефективність

Україна залучить 300 мільйонів євро позики від ЄІБ на енергоефективність

Кабмін схвалив два проєкти розпоряджень, які дозволяють залучити позики Європейського інвестиційного банку для реалізації проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» у розмірі 300 млн євро.

Відповідні рішення ухвалили у середу, 23 вересня, під час позачергового засідання Уряду, передає пресслужба Міністерства розвитку громад і територій.

«Реалізація розпорядження «Про залучення коштів позики від ЄІБ для реалізації проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», підготовленого Мінрегіоном, дасть змогу здійснити заходи з енергоефективності у невеликих містах, що значно зменшить навантаження на державний та місцеві бюджети за рахунок економії видатків на оплату енергоносіїв.

Заходи з енергоефективності будуть впроваджуватися у дитячих садках, школах, лікарнях, адміністративних та інших будівлях соціального та культурного призначення», – йдеться у повідомленні.

Іншим розпорядженням Кабмін сформував персональний склад делегації України з представників Мінрегіону, Мінфіну, Мінекономіки, МЗС та Мін’юсту та директиви для участі у переговорах з ЄІБ для подальшого підписання фінансової угоди та реалізації проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

Читайте також: Інвестиція в майбутнє чи збитковість: чому в Україні недооцінюють зелену енергетику 

«Досягнення домовленостей з ЄІБ щодо довгострокової низьковідсоткової позики, спрямованої на підвищення енергоефективності у будівлях соціального призначення, створює міцний фундамент для впровадження реформи енергоефективності та забезпечить фінансову можливість для розвитку муніципального енергоефективного простору», – заявив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.