дивись.info

ВООЗ надасть країнам дешевші тести на коронавірус, однак не гірші

ВООЗ надасть країнам дешевші тести на коронавірус, однак не гірші
Фото ілюстративне

Країнам із низькими та середніми доходами Всесвітня організація охорони здоров’я надасть 120 млн нових швидкісних тестів на COVID-19.

Як повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреісус, ці тести показуватимуть рельтат за 15-30 хвилин, однак коштуватимуть дешевше.

Так, вартість однієї тест системи складатиме 5 доларів ( приблизно 140-160 грн).

Читайте також: Поширення коронавірусу: у світі вже понад мільйон жертв COVID-19

Таким чином, ВООЗ хоче покрити тестуванням всі важкодоступні регіони світу, де немає лабораторних установ чи достатньо навчених медпрацівників для проведення ПЛР-тестів. Більш того, нові експрес-тести не потребують складного лабораторного обладнання.

Станом на зараз є три види тестів, які визначають наявність захворювання на COVID-19. Це експрес-тест, який визначає навність антитіл до вірусу в крові, проте не підтверджує захворювання. Йдеться також про ПЛР (тест пілемеразної ланцюгової реакції) та ІФА (імуноферментного аналізу), себто показує, чи людина перехворіла на COVID-19 чи ні.

Читайте також: Скільки у Львові коштує тест на коронавірус та кому його зроблять безкоштовно

Раніше Максим Степанов заявляв, що у випадку другої хвилі коронавірусної пандемії, Україна повністю забезпечена тест-системами на місяць вперед.

До слова, Міністерство охорони здоров’я України веде перемовини зі всіма провідними компаніями, які перебувають на третій стадії клінічних випробувань COVID-вакцини. За попередніми розрахунками, Україна зможе отримати 8 млн доз вакцини безкоштовно.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.