дивись.info

Чому за гроші з «коронавірусного» фонду не придбали жодного апарату ШВЛ

Чому за гроші з «коронавірусного» фонду не придбали жодного апарату ШВЛ

За кошти спеціального Фонду боротьби з COVID-19 не було придбано жодного апарату штучної вентиляції легень.

Про це повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан в інтерв’ю Українському радіо.

За словами Пацкана, із апаратами ШВЛ зараз проблема, оскільки тендери на їхню закупівлю хоч і оголосили, але вони не відбулися.

«Оголошено було тендер на закупівлю 100 апаратів, строк поставки був до 30 жовтня. Перший тендер оголошено 16 липня, провели аукціон – мали до 15 вересня закупити 50 ШВЛів.

На нього вийшли 6 учасників – лише 2 запропонували товари, які відповідали вимогам, але згодом виявилося, що перший постачальник не мав досвіду постачання відповідних товарів, а другий мав факти невиконання попередніх договорів. Зараз знову новий тендер. ШВЛи закуплялися в інший спосіб, не з ковідного фонду – і меценатами, і державні органи, в тому числі МВС, для себе закупляли. З ковідного фонду ШВЛи на сьогодні не закуплено», – розповів Пацкан.

Валерій Пацкан також сказав, що з коронавірусного фонду станом на 24 вересня вже витратили 25 мільярдів гривень.

«Ковідний фонд становив 66 млрд грн, фактичних видатків вже є 25 млрд грн. На що пішли ці 25 млрд? 12,6 млрд грн – на будівництво доріг та амбулаторій, 9,2 млрд грн – виплати з безробіття, часткового безробіття, на дітей ФОП, страхові виплати та матеріальна допомога медикам, 2,8 млрд грн – доплата до зарплати МВС, МОЗ і виконавчої служби, 289 млн грн – закупівля обладнання, засобів індивідуального захисту», – доповнив Пацкан.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.