Чи потрібні скутеристу техпаспорт і посвідчення водія

Чи потрібні скутеристу техпаспорт і посвідчення водія
Фото ілюстративне, з вільних джерел

Якщо поліціянт бачить на дорозі скутер, він відразу його зупиняє, оскільки в більшості випадків жодних реєстраційних документів водій не має. Водій отримує штраф.

Про це інформує дорожній адвокат.

Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, передбачає накладення штрафу в розмірі 510 грн.

А ось керування транспортним засобом, не зареєстрованим в установленому порядку, передбачає накладення штрафу в розмірі 170 грн. При цьому можливе затримання автомобіля, тобто штрафмайданчик (ст. 265-2 КУпАП).

За повторне протягом року вчинення цього порушення передбачено штраф у розмірі 255 грн або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з вилученням транспортного засобу або без такого. При повторному порушенні рішення ухвалює вже суд, проте його затримують в будь-якому випадку до вирішення справи в суді.

Вимоги до реєстрації та наявність посвідчення. Згідно з п.п.30. 1 ПДР, власники механічних транспортних засобів повинні зареєструвати їх в уповноваженому органі МВС протягом 10 днів з моменту придбання. Водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в сервісному центрі МВС.

Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі водійське посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії та реєстраційний документ на транспортний засіб.

Отже, ключовим моментом для обов’язкової наявності зазначених документів є віднесення транспортного засобу до категорії «механічний».

Відмінності механічного транспортного засобу. Законодавством розмежовано поняття «механічний транспортний засіб та «транспортний засіб». Різниця між цими поняттями полягає в наявності двигуна внутрішнього згоряння, а також потужності електродвигуна.

  • транспортний засіб – пристрій, призначений для перевезення людей або вантажів, а також встановленого на ньому спеціального обладнання або механізмів;
  • механічний транспортний засіб – транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою двигуна. Цей термін поширюється, в тому числі, на транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;
  • мопед – двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об’ємом до 50 куб або електродвигун потужністю до 4 кВт.

Отже, транспортний засіб, зокрема скутер, з електродвигуном вважається механічним за умови, що потужність двигуна більша за 3 кВт. Водночас, будь-який транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою двигуна внутрішнього згоряння, незалежно від його робочого об’єму, належить до механічних транспортних засобів.

Згідно з п.2.13 ПДР, до транспортних засобів категорії «А1» відносяться мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб або електродвигун потужністю до 4 кВт.

При цьому передбачено, що транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, поділяються на такі категорії, зокрема, «А1» – мопеди, моторолери та інші двоколісні (триколісні) транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт.

Читайте також: П’яне водіння: як насправді працює закон про скасування відповідальності

До категорії «А1» належать транспортні засоби, зокрема скутери, з електродвигуном потужністю від 3 до 4 кВт, оскільки вони відносяться до механічних транспортних засобів в розумінні законодавства. На ці транспортні засоби право на керування передбачає наявність дозвільних документів.

Інфографіка: МВС

Наявність водійського посвідчення та реєстраційного документа передбачено виключно для «механічних» транспортних засобів. Механічними вважають скутери з електродвигуном потужністю від 3 до 4 кВт, а також всі ТЗ з двигуном внутрішнього згоряння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: