дивись.info

Нова стратегія управління на Львівщині

Нова стратегія управління на Львівщині

Досвід економічних реформ у розвинених країнах, зокрема в «азійських тиграх», підтверджує, що державне управління повинні здійснювати економічні менеджери, а не державні чиновники та бюрократи. І бажано, щоб це були люди з прогресивних та інноваційних галузей, а не вихідці з банальної торгівлі чи забудовники.

Львівщина отримала хорошу можливість розірвати багаторічний коловорот губернаторів-бюрократів, коли новим головою Львівської облдержадміністрації призначили досвідченого підприємця-інноватора Максима Козицького. Новий очільник ОДА прийшов саме з тієї сфери бізнесу, яка не лише є однією з найактуальніших для нашої держави, але й належить до найперспективніших технологічних сфер у світовому аспекті. Відновлювальна енергетика сьогодні – це те саме, що нафта і газ вчора або вугілля в ХІХ столітті. Саме в галузі відновлювальної енергетики, зокрема сонячної та вітрової, Максим Козицький побудував успішні підприємства європейського конкурентного рівня, які не лише створюють робочі місця, але дають нові технологічні відповіді на традиційну для України проблему енергетичної залежності.

Максим Козицький ні в чому не схожий на попередніх очільників Львівщини, які були професійними чиновниками зі звичними бюрократичними підходами до проблем, і такій самій результативності їх вирішення. Без сухої формалізованості, з притаманною сучасним менеджерам світових корпорацій особистою простотою, почуттям рівності з оточуючими та доброзичливою усмішкою, новий очільник Львівщини задає нові стандарти та моделі поведінки не лише в коридорах ОДА, але й для всіх галузей життя області.

«Я в політику прийшов з бізнесу, де всі правила чіткі, прозорі і зрозумілі. Там ти сам приймаєш рішення і несеш за них відповідальність. У політиці все зовсім інакше. Правил немає, а якщо вони і є, то на публіці вони одні, а позаочі зовсім інші. На рішення, які приймає влада усі хочуть впливати, але відповідальності нести ніхто не хоче. А я до такого не звик. Та й, насправді, не хочу звикати», – зізнається Максим Козицький.

Успішний економічний досвід та бачення нових можливостей і перспектив Максим Козицький прагне застосувати й для розвитку Львівщини.

«Всі експертні середовища погоджуються у тому, що Львівщина – найбільш інвестиційно привабливий регіон з точки зору вигідного географічного положення. Регіон є багатим на природні та рекреаційні ресурси. У нас зосереджений найкращий кадровий та науковий потенціал! На Львівщині особливе ставлення влади до інвестора та бізнесу. І при правильному плануванні та інвестиціях вона може стати справжньою Меккою не лише для українського туриста, але й для європейського. Так, закриття кордонів через світову пандемію створило дискомфорт для туристичної галузі. Але воно й дало поштовх для розвитку внутрішнього туризму. У час пандемії ми можемо всі разом перетворити наш регіон на справжню перлину, інфраструктура якої не буде поступатися великим світовим курортам», – зазначає Максим Козицький.

Нові підходи, нові можливості, запровадження інноваційних технологій та повноцінне використання наявних ресурсів заради розвитку області, а не поповнення кишень окремих чиновників – це саме те, чого сьогодні найбільше потребує Львівщина замість пустої риторики про реформи від тих самих старих політиків.

* Політична реклама

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.