дивись.info

Cуддя, яка винесла рішення по книжці про Стуса, переховувалась серед терористів

Cуддя, яка винесла рішення по книжці про Стуса, переховувалась серед терористів

Cуддя Марина Заставенко, яка прийняла рішення про заборону розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» до Києва працювала в суді Макіївки, що зараз є тимчасово непідконтрольною територією Донецької області.

Про це у Facebook повідомила експерт Центру протидії корупції Галина Чижик, – пише Прямий.

Зазначено, що у 2017 році її хотіли звільнити за зв’язки з так званою «ДНР».

«У 2016 році СБУ зверталася до Вищої кваліфікаційної комісії суддів і вказувала, що у судді є майно на тимчасово окупованих територіях, що вона систематично їздить туди-сюди. При цьому суддя довго не здійснювала правосуддя, тому що перебувала саме на неконтрольованих Україною територіях. ВККС спочатку відкрила дисциплінарну справу, але потім відмовилася звільняти суддю Заставенко», – зазначила експерт.

Галина Чижик зазначає, що суддя, відвідувала тимчасово непідконтрольні уряду України території могла отримати гарантії безпеки «з того боку».

Чиитайте також: У суді заборонили розповсюдження книги «Справа Василя Стуса»: що далі

Після вердикту судді, на оскарження якого сторонам дали 30 днів, у видавництві заявили, що весь тираж «Справи Василя Стуса» був розкуплений за лічені хвилини і пообіцяли додрукувати книгу – у нього є таке право, поки рішення суду не вступило в силу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.