дивись.info

Європарламент присудив премію Сахарова білоруській опозиції

Європарламент присудив премію Сахарова білоруській опозиції

Премію Сахарова було присуджено демократичній білоруській опозиції. Премія «За свободу думки» вручається Європейським парламентом щорічно.

Про це повідомляється на сайті Європарламенту.

Лауреатами премії стали Світлана та Сергій Тіхановські, члени президії Координаційної ради білоруської опозиції Світлана Алексієвич, Марія Колесникова, Ольга Ковалькова, Сергій Дилевський, а також Вероніка Цепкало, голова правозахисного центру «Весна» Алесь Бєляцький, політик і кандидат в президенти Білорусі в 2010 році Микола Статкевич і засновник телеграм-каналу Nexta Степан Путіло.

«Демократична опозиція в Білорусі бореться за демократію, мобілізуючи суспільство на мирні масові протести. Режим Лукашенка відповів безпрецедентним рівнем насильства і репресій, але білоруське суспільство не здавалося і продовжувало протестувати навіть після того, як багато лідерів опозиції були ув’язнені або депортовані з країни», – йдеться в заяві.

Також зазначається, що представники демократичної опозиції в Білорусі будуть нагороджені премією Сахарова-2020 16 грудня під час пленарного засідання Європарламенту.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.