Незважаючи на скорочення доходів, українці почали більше заощаджувати

доходи
Фото ілюстративне.

Лише 1% українців зазначили, що за період пандемії їхні доходи зросли. Натомість 8% зізнались: за цей час їхні доходи втрачені, а у 34% респондентів — скоротилися.

Про це заявив голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек під час круглого столу «Вплив карантину на «заощадливі» звички українців», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».

При цьому залишки коштів на депозитних та карткових рахунках українців, незважаючи на короткочасний відплив коштів з банків на початку пандемії у березні – квітні, постійно зростають.

«Ріст заощаджень в період скорочення переважної кількості доходів говорить про зміну поведінки громадян: скоротилася економічна активність, купівля товарів, більше проявляється режим заощадження, люди замислюються над майбутнім, як планувати своє життя в цих умовах», – розповів Роман Шпек.

Заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов здивований тим фактом, що залишки на депозитах зросли, незважаючи на рекордне зниження відсоткових ставок.

«Збільшення вкладів у нас відбулося через кризу, оскільки зменшилося споживання. Це схоже на ситуацію в США, де, за звітами ФРС, заощадження збільшилися до 25% від отриманих доходів з 10% минулого року. В два з половиною рази збільшилися заощадження через зменшення споживання», – розповів Андрій Прусов.

В Україні зараз відбувається те саме, стверджує він. «Є багато індустрій, які постраждали від карантинних обмежень. Зменшилися витрати домогосподарств, і через це у населення виникли питання, де тримати ці залишки, отримані навіть незважаючи на зменшені доходи», – каже банкір.

Читайте також: Приватна пенсія, або Як заощаджувати на майбутнє вже зараз

Але при цьому, багато українців зовсім не мають заощаджень.

«У серпні було проведено дослідження, яке показало, що в 9% населення є заощадження лише на один тиждень. В разі втрати основного доходу в них буде складна ситуація. У 11% є заощадження лише на два тижні. А 50% громадян мають заощадження строком до місяця», – розповіла головна експертка управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Олена Тригуб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: