• USD: 41.50
  • EUR: 40.90

Актуальні теми:

Підтримати

Малюська пропонує створити «аналог НАЗК» для суддів

Малюська пропонує створити «аналог НАЗК» для суддів
Фото: пресслужба Міністерства юстиції

В Україні можна створити антикорупційний орган для суддів.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Знову ж таки залежатиме від змін, які будуть запропоновані законопроєктом президентським (інтерв’ю записане 29 жовтня – ред.). Але це, власне, те, що випливає з рішення КСУ. Рішення КСУ полягає в тому, що виконавча влада не має впливати на судову. Значить, хтось має ж цю функцію виконувати. Відповідно, це має бути, очевидно, якийсь аналог НАЗК», – сказав Малюська в ефірі програми «Суботнє інтерв’ю».

Він назвав мотивацію Конституційного суду «сумнівною».

«Але, менше з тим, є рішення суду. Поки воно не анульоване, не скасоване, варіант врегулювання цієї ситуації належним чином – це якраз створення такого органу», – розповів Малюська.

Нагадаємо, 27 жовтня нинішнього року Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Так само суд скасував низку положень закону про запобігання корупції. КСУ пояснював, що антикорупційне законодавство створює передумови для неправомірного впливу на суд.

Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що Конституційний суд діяв у власних інтересах, ухвалюючи рішення.

Читайте також: Декларування без покарання: коли чекати наслідків через скандальне рішення КСУ

Водночас через рішення КСУ агентство закрило доступ до державного реєстру електронних декларацій. Ввечері 29 жовтня за рішенням уряду після засідання Ради національної безпеки та оборони доступ відновили.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: