Геловін і християнство: як святкувати День всіх святих

halloween

Свято Геловін люблять по всьому світу. В американців – це цукерки, костюми, моторошний декор. У Європі – вечірки з перевдяганням, цікаві події та багато гарбузів.

Не відстає і Україна, де «геловінських» вечірок хоч відбавляй. Проте для українців все ще існує багато стеоретипів, пов’язаних з цим святом.

ІА Дивись.info поспілкувались з українським релігійний діячем, науковцем, блогером та першим ректором Українського Католицького Університету Михайлом Димидом, який розповів нам про це свято і про те, як його святкують християни.

Геловін – християнське свято

Пресвітер УГКЦ, доктор східного канонічного права Михайло Димид розповів, що Геловін – це свято, яке створили християни.

«Це є римо-католицьке свято вечора всіх святих. Так само, як ми маємо Різдво або Андріївські вечорниці, чи різні ритуали на Івана Купала. Це все є свята, які століттями святкували. Але з приходома християнства вони набрали християнського значення. Це сталось і з Геловіном», – розповідає отець Михайло Димид.

Неоднозначність цього свята полягає в тому, що переважна кількість християн в Україні переконані, що це свято сатаністів та окультистів, які возвеличують злих духів. Отець Михайло Димид пояснив, що насправді такі переконання не є безпідставні, адже існують люди, які по-іншому сприймають це свято. Для окультистів смерть перемагає над людьми, так само і диявол. Вони закладають інший сенс в це свято, однак це їх право. Християни ж по-іншому трактують День всіх святих.

Насправді, Геловін – це просто насмішка над смертю, над дияволом та злими духами.  А чому насмішка? Суть полягає в тому, що християни не бояться смерті, адже вони є понад нею. Вони з тим, хто переборов смерть – Ісусом Христом.

«Більша частина людей, яка святкує Геловін, не усвідомлюють, що це християнське свято, проте далі продовжують його святкують. Для порівння візьмемо свято Різдва Христового, яке навіть в Україні мільйони людей, святкуючи його, не розуміють, що це свято дня народження Ісуса Христа. Їхня нога не вступить до храму, але вони святкують це свято як Різдво і навіть ідуть колядувати, і перебираються в різні персонажі вертепу. Для них це просто народне свято», – зазначає священик.

Що робити з перевдяганнями у злих духів

У різдвяних вертепах люди перевдягаються в смерть, диявола, і це нормально сприймається християнами?

Отець Михайло Димид пояснює, чому християни перевдягаються в злих духів та сприймають це як частину християнської традиції: «Річ в тому, що тут йде насмішка над силами зла, оскільки Христос народився, християни цього всього не бояться. І на Геловін те саме, відбувається жартівливе глузування над смертю, дияволом і всякими злими духами».

Тож, очевидно, що нічого поганого церква не бачить в тому, аби перевдягнутись в «негативного» персонажа у День всіх святих. Проте важливо, з яким наміром ви це робите, та який сенс закладаєте.

Як християнам святкувати Геловін

«Не заперечуйте свята. Свято всіх святих – важливий день для християнства», – наголошує церковний настоятель.

Це день, коли потрібно вшанувати померлих. Можна піти на кладовище, до церкви, згадати та помолитись за померлих, виділити час на роздуми про своє життя та роль у цьому світі.

«Треба пояснювати людям, друзям, рідним про красу святих людей, яких ми вшановуєм в цей день», - пояснює отець Михайло.

Відомо, що свято Геловін походить з Америки, тому більшість традицій, пов’язаних з цим днем, світ запозичив звідти. Однак в Україні це свято видозмінюється, відповідно до наших реалій. Отець Михайло пропонує звернути більшу увагу на українізацію цього свята, пам’ятати про наші реалії та вносити зміни відповідно до них.

Марта ФІШЕР

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: