В Україні посилять покарання за неправдиві повідомлення про замінування

За повідомлення про непрадиве замінування тепер каратимуть позбавленням волі від 2 до 6 років з конфіскацією майна.
Верховна Рада попередньо схвалила внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за направдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян.
Про це повідомляє НВ.
Законопроєкт ухвалили в першому читанні вчора, 4 листопада: за нього проголосували 235 депутатів.
Згідно з ним, за свідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які можуть спричинити смерті людей чи інші тяжкі наслідки, каратимуть позбавленням волі від двох до шести років з конфіскацією майна. Раніше конфіскацію не здійснювали.
За так зване мінування об'єктів критичної інфраструктури, будівель органів влади, лікарень і шкіл, або якщо таке повідомлення призвело до тяжких наслідків, планують карати позбавленням волі від 4 до 8 років з конфіскацією майна.
У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що у 2019 році Національна поліція України відкрила майже дві тисячі кримінальних справ за фактом завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян. Крім того, за перші три місяці відкрили 213 справ за статтею 259 ККУ.
Нагадаємо, що раніше жителю Червонограда призначили покарання у вигляді 2 роки позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік за неправдиве повідомлення про підготовку вибуху. А також напередодні у Львові анонім повідомив про замінування школи №16 по вулиці Некрасова, 57.