дивись.info

Бойківська культура очима молоді

Бойківська культура очима молоді

Сьогодні, 27 листопада, у Львові у Музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького відбулася пресконференція з нагоди закриття проєкту «Єдність у різноманітності. Культурно-мовна неповторність етнографічних груп українців. Бойки». 

На ній представили  фотовиставку, короткометражний фільм про культуру Бойківщини (режисер – заслужений артист України Петро Авраменко) та підручник з есе учасників проєкту та експедиційними матеріалами львівських етнологів.

Проєкт відбувається уже втретє. Попередні два були на Поліссі і Гуцульщині, а цього року учні та студенти відвідали Бойківщину. З 1 по 5 листопада більше 30 учасників проїхалися селами Сколівського і Турківського районів Львівської області поспілкувалися з корінними жителями, дізналися особливості бойківської культури, побуту та архітектури.

«Я по новому відкрив для себе цей регіон, і хоча проєкт був складний для мене хоча б тим, що локації, які ми планували відвідувати минулого року змінювалися на ходу. Я хотів би, щоб люди на місцях все ж були більш активніші. Найкраще нас зустріли на Сколівщині», – наголосив один зі спікерів, голова львівського товариства «Бойківщина» Андрій Німець.

Організатори познайомили юних учасників з Бойківщиною, а саме тою її частиною, яка ще не зіпсована туристичними фішками.

«Коли мені подзвонила сестра і сказали, що я їду на проєкт «Єдність у різноманітності», я хвилювалася, адже це була моя перша подорож Україною. Мене здивувало, що бойки дуже відкриті та щирі люди, вони не приховують свої справжніх емоцій вони нічого не бояться та впевнені в собі. Ці люди люблять розповідати про свої традиції. Було приємно, що зібралися хлопці та дівчата з різних областей, як то кажуть всюди свої люди, між нами панувала дружня атмосфера», – розповіла одна з учасниць проєкту.

На проєкті зібралися молоді люди з 14-ти областей, щоб більше дізнатися про етнографічні особливості різних регіонів України. 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.