Більше 3 тисяч гектарів сільськогосподарських земель державної власності передали ОТГ

Землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів передали у комунальну власність 7 громадам Львівщини.

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Передачу земель здійснили відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня № 449 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Землі сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів передали у комунальну власність 7 громадам, а саме: Великолюбінській, Жовтанецькій, Кам’янко-Бузькій, Розвадівській, Щирецькій, Лопатинській та Новокалинівській. Загальна площа переданих Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області земельних ділянок становить 3164,7 гектарів.

Акти прийому-передачі земельних ділянок у комунальну власність громад головам ОТГ вручив начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрій Кавецький.

«У співпраці з громадами ми здійснюємо процес передачі земель на Львівщині, ініційований Головою Держгеокадастру Романом Лещенком, який зазначає, що реалізація земельної реформи в Україні неможлива без належної децентралізації та передачі земельних повноважень на місця. Ми повертаємо землі у повноцінне розпорядження місцевих громад, людей які там проживають, працюють з покоління в покоління на цих землях. Люди краще знають як господарювати на своїй землі, в рамках чинного законодавства, звичайно. Передаємо в руки людей ресурс, який дозволить покращити інфраструктуру, забезпечить надходження до бюджетів на місцях за умови ефективного та раціонального використання цих земель. До кінця цього року ми плануємо передачу всіх земель держвласності у розпорядження ОТГ»,- наголосив Андрій Кавецький.

З переліком земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які передані у комунальну власність, можна ознайомитися на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Львівській області у розділі «Передача земель громадам» за посиланням: https://lvivska.land.gov.ua/peredacha-zemel-hromadam/.

«Нагадуємо, що Уряд ухвалив постанову №1113, відповідно до якої усім без винятку об‘єднаним територіальним громадам передають у власність землі сільськогосподарського призначення. Ця постанова Уряду є наступним етапом для реалізації процесу передачі земель на місця, до якого Держгеокадастр проводив підготовку протягом останнього часу. Реалізація земельної реформи в Україні неможлива без належної децентралізації та передачі земельних повноважень на місця», – наголосила т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: