дивись.info

Українські та польські реставратори відновили неоготичну каплицю на Личаківському цвинтарі (фоторепортаж)

Українські та польські реставратори відновили неоготичну каплицю на Личаківському цвинтарі (фоторепортаж)

8 грудня, на Личаківському цвинтарі офіційно презентували відреставровану каплицю Крижановських, яка перебувала у аварійному стані.

Як передає кореспондент ІА Дивись.info, відновлювали об’єкт українські та польські реставратори впродож двох років за кошти інституту «Полоніка», який, власне, займається відновленням польської культурної спадщини за кордоном.

За словами начальниці міського управління охорони історичного середовища Лілії Онищенко-Швець зараз важко уявити, наскільки масштабна робота виконана, бо ще два роки тому об’єкт перебував у дуже занедбаному стані.

«Для того, аби зрозуміти, яка велика робота тут пророблена, необхідно поставити поряд ту каплицю, якою вона була та порівняти», – пояснює вона.

Такий вигляд мала каплиця Крижановський приблизно на початку 2015-го року. Джерело: andy travelua.livejournal.com.

Окрім цього, каже Лілія Онищенко-Швець, було дуже важко знайти такі ж самі елементи. Для прикладу, цегла була повністю знищеною: через те, що вона набрала води, стіни «розходились». Йдеться також і про дахівку, пошуки якої були дуже копіткими.

Керував проєктом щодо відновлення каплиці Марцін Козаржевскі.

Опікувались реставрацією майстри, які залучаються зокрема до робіт на Личаківському цвинтарі. А це – реконструкція стінописів, цегли, металів, каменю тощо.

Нагадаємо, каплицю збудувала фірма Івана Левинського в 1890—1891 рр. за проєктом Томаша Кудельського в неоготичному стилі.

У 1899 у каплиці був похований Станіслав Крижановський.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.