дивись.info

У Львові, під стінами Ратуші, активісти влаштували перформанс, присвячений корупції (фоторепортаж)

У Львові, під стінами Ратуші, активісти влаштували перформанс, присвячений корупції (фоторепортаж)

Сьогодні, 9 грудня, в Україні відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією, відтак львівські активісти вирішили показати театралізований перформанс з присвятою цій проблемі.

Як передає кореспондент ІА Дивись.info, дійство відбулось навпроти Львівської ратуші. Адже, як пояснив один із організаторів, це невипадкове місце, оскільки міськрада є одним із генераторів корупції в місті. Зрештою, як і у більшості обласних центрів.

«Для України корупція — це одна з ключових проблем, одна з тих перешкод, що заважають державі нормально розвиватись, перетворитись на повноцінну європейську країну. Зрозуміло, що дуже важливо привертати суспільну увагу до проблеми корупції, оскільки ми знаємо, що в нас регулярно трапляються скандали з топчиновниками, пов’язані з хабарами. Водночас населення, на жаль, не реагує на це належним чином. Тобто очевидно, що це обмежується якимись «кухонними обуреннями» і немає реального суспільного тиску на владу – і це проблема», говорить громадський активіст і представник Національного корпусу Назар Косенко.

За його словами, саме тому команда вирішила сьогодні провести таке дійство, щоби привернути суспільну увагу: нагадати, що наша держава залишається найкорумпованішою в Європі, попри всю бурхвиву імітацію владою активної діяльності в напрямку боротьби проти корупції.

«Варто наголосити, що потрібна реальна дієва боротьба, а не профанація, яку ми бачимо на прикладі того ж таки закону про начебто відновлення кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях, де не передбачено тюремних термінів для людей, які таким займаються», – додає активіст.

Як пояснив Назар Косенко, це перформанс, який продемонструє зміст корупції в сучасній Україні; покаже, як вона виглядає, і перформанс покликаний посилити суспільну увагу до боротьби з цією ситуацією.

Фото Микити ПЕЧЕНИКА

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.