Львів'ян запрошують на перегляд фільму про відомого художника

Львів'ян та гостей міста запрошують на кінопоказ документального фільму Дарії Гірної про місцевого художника Мирона Кипріяна.

Перегляд стрічки відбудеться в межах проєкту «СценоГРАФ» 18 грудня о 16.00 год., передає пресслужба мерії.

Авторка фільму Дарія Гірна пояснює, що Мирон Кипріян — український сценограф-рекордсмен, який здійснив близько 300 постановок на українській та світовій драматичних сценах. Він придумав чорну коробку сцени, ставив вистави про космос ще до польоту туди Гагаріна, вперше в тоталітарній радянській системі почав змінювати українське=шароварщина на українське=європейське.

«Кипріян — мабуть мій перший герой, якого не хочеться ідеалізувати. Знайомлячись з ним, розумієш висоту його таланту, але усвідомлюєш складність особистості. Аристократичне (буржуазне) походження, зв’язки закордоном (неблагонадійність), гомосексуальність, про яку знали оточуючі, на мою думку, дуже звужували межі його свободи. Мені він видався конфліктним, вимогливим, самотнім. Коли він когось не любив — „шукай 5-го кута“, як сказала одна зі спікерок нашого фільму. Але коли любив — віддавав усе», — зазначає Дарія Гірна.

Додамо, що більшість професійного життя Мирон Кипріян працював у Львівському театрі імені Марії Заньковецької. За цей час він перевернув усталену систему роботи колективу і підняв престиж посади театрального художника, урівнявши його з важливістю головного режисера.

Кінопоказ відбудеться 18 грудня о 16.00 год у Галерея Сценографії (театр Лесі, вул. Городоцька, 36). Вхід вільний.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші події

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: