дивись.info

У міській дитячій лікарні хірурги видалили пухлину в 4-річної дитини

У міській дитячій лікарні хірурги видалили пухлину в 4-річної дитини
Фото: ЛМР

У відділенні хірургії вроджених вад розвитку міської дитячої клінічної лікарні Львова прооперували 4-річну дівчинку, в якої виявили пухлину, діаметром до 15 мм, яка спричиняла постійні болі і проявлялась ознаками кишкової непрохідності. 

Про це повідомляють у пресслужбі ЛМР.

Операція пройшла успішно, дівчинку виписали додому.

«До нас звернулися батьки 4-річної дівчинки зі скаргами на болі у животі. Провівши необхідні дослідження, було виявлено пухлину діаметром до 15 мм, оточену запальними регіональними лімфовузлами, що спричиняло постійні болі і проявлялось ознаками кишкової непрохідності», — розповіла завідувачка відділення хірургії вроджених вад розвитку лікарні Галина Курило.

З її слів, пухлина щільно зрослась із оточуючими тканинами, була поряд з біфуркацією аорти, практично над центральною веною, що є життєво важливим у кровопостачанні і житті пацієнта.

«Об’єм черевної порожнини у 4-річної дитини дуже не великий і рухи хірурга, що оперує 3-міліметровим інструментом дуже обмежені, практично ювелірні. Пухлину буквально по міліметрах відділяли від судин. Але ми це зробили, пухлина видалена лапароскопічно разом з оточуючими лімфовузлами і без ускладнення. Було кілька дуже напружених моментів, адже доля секунди — і могла виникнути серйозна кровотеча, чи інше ускладнення. Але все вийшло чудово, операція тривала до 2,5 годин, гістологічно пухлина доброякісна, і на животику у дитини три практично невидимі проколи до 3 мм. На 3-й день дитина виписана додому з нормальними клінічними показниками», — розповіла лікарка.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.