дивись.info

Львівські медики застосували унікальну методику під час операції

Львівські медики застосували унікальну методику під час операції
Фото: ЛМР

Вперше у Східній Європі сьогодні медики клінічної лікарні швидкої медичної допомоги застосували новітній, неінвазивний метод ендоскопічно асистованої радіочастотної абляції (ELRA).

Тобто випалення пухлини позапечінкових шляхів, – про це повідомляють у пресслужбі ЛМР.

Ця патологія відноситься до захворювань із найпесимістичним прогнозом новоутворів черевної порожнини. Втручання виконали фахівці Блоку панкреато-біліарної рентген інтервенційної ендоскопії та Центру хірургії – Адріан Квіт та Олексій Кушнірук.

Варто зазначити, що спершу, після встановлення відповідного обладнання, медики провели zoom-конференцію з провідним фахівцем Південної Кореї. Спільно вони погодили теоретичні та технічні аспекти для першого в Україні операційного втручання такого типу. Адже до сьогодні ця методика застосовувалась лише при «відкритих» операціях.

«Сама методика полягає у знищенні пухлини радіочастотним випромінюванням, яке передається через заведений зонд в зону пухлинного росту під комбінованим ендоскопічним та рентген контролем. Відтак, проходить повна деструкція зони пухлинного росту. Методика продовжує життя пацієнтів із локально неоперабельними пухлинами, а в деяких випадках є кінцевим методом лікування та дає шанс на повне одужання», — повідомили в лікарні швидкої медичної допомоги.

Зазначимо, найближчим часом у лікарні вже заплановано низку втручань на підшлунковій залозі (EUSRA) при локально неоперабельних пухлинах.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.