дивись.info

Євросоюз відтермінував для українців введення платного дозволу на в’їзд

Євросоюз відтермінував для українців введення платного дозволу на в’їзд

Введення обов’язкового отримання платного дозволу на в’їзд до Європейського Союзу без візи для громадян України, яке було заплановано на 1 січня 2021 року, перенесли на 2022 рік, – про це пишуть «Українські Новини».

«Очікують, що фактичне впровадження в дію Європейської інформаційної системи авторизації подорожей (ETIAS) відбудеться у 2022 році. Раніше дійсно звучала дата 2021, однак Євросоюз переніс цей термін на 2022. Лише в 2022 році громадяни України повинні будуть заповнити заявку на ETIAS перед поїздкою в Євросоюз», – йдеться у повідомленні.

У представництві нагадують, що вони введені не тільки для України.

«Система буде застосовуватися до громадян третіх країн, які користуються безвізовим режимом з ЄС. Таким особам потрібно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подачі онлайн-заявки.

На сьогодні ​​плата встановлена у розмірі 7 євро для заявників у віці від 18 до 70 років, для інших – безкоштовно.

Не пізніше, ніж за 4 дні до поїздки в онлайн-системі необхідно буде повідомити персональні та контактні дані (інформацію про свої проїзні документи, місце проживання, освіта, робота і так далі) для оцінки потенційних міграційних або безпекових ризиків. Видача авторизації на подорож має зайняти кілька хвилин за відсутності записів в базах правоохоронців.

Дозвіл буде дійсним протягом 3 років або до закінчення терміну закордонного паспорта на поїздки до 90 днів. 

У разі відмови у в’їзді через систему можна буде подати апеляцію на її рішення», – пишуть «УН».

Представництво пояснює, що попередня авторизація дозволить превентивно ідентифікувати осіб, які можуть представляти міграційну загрозу або загрозу безпеці, і підвищить захищеність кордонів Євросоюзу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.