дивись.info

Як в Україні змінити ім’я по батькові

Як в Україні змінити ім’я по батькові

Нещодавно в Україні набув чинності закон, який дозволяє громадянину самому обирати своє по батькові. В Україні таких осіб нарахували близько 13 тисяч.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Такі зміни можливі лише через відділи реєстрації актів цивільного стану з 14 років за згодою батьків, а від 16 років – за самостійним рішенням.

«Людина повинна подати свій паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, якщо перебуваєте в шлюбі, і якщо є не повнолітні діти, потрібно свідоцтво про їхнє народження», – повідомила Ірина Антоненко, керівниця Святошинського районного ДРАЦСУ Києва.

Державний внесок становить 5,1 грн. Заява формується одразу на комп’ютері, а далі справа стоїть за поліцією. Вони мають перевірити, чи зміна по батькові не для приховування своєї особистості, чи уникнення певної відповідальності. Загалом процедура може розтягнутися до трьох місяців.

На руки громадянин отримує свідоцтво про зміну свого по батькові, із ним може змінювати паспорт чи водійське посвідчення. Решту документів обмінювати не обов’язково.

«Усі документи, які видаються у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, не змінюються. Ви підтверджуєте належність до них свідоцтвом про зміну, в якому зазначено, що з такого часу у вас є вже інші дані», – додала Дашутіна.

Законодавці ж кажуть, що можливість змінити по-батькові – це свобода вибору.

Нагадаємо, 3 листопада 2020 року Верховна рада підтримала у другому читанні та вцілому проєкт закону, який дозволяє фізичній особі змінювати по батькові.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.