дивись.info

Експорт товарів з Львівщини зріс на понад 3%

Експорт товарів з Львівщини зріс на понад 3%

У січні‒листопаді минулого року експорт товарів підприємств Львівської області становив 2 млрд 96 млн доларів, – повідомляють у пресслужбі ЛОДА.

Як інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області цей показник є на 3,5 % вищим у порівнянні з січнем‒листопадом 2019 року.

Так, підприємства області здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами із 169 країн світу.

Найбільші частки експортованої продукції припали на Польщу (28,5% від загальнообласного експорту), Німеччину (10,5%), Чехію (6,9%) та Угорщину (6,8%).

Експорт товарів у країни Європейського Союзу становив 1633,9 млн дол (78%) і збільшився у порівнянні з січнем‒листопадом 2019 року на 5,9%.

Серед товарів, які Львівщина експортувала у січні‒листопаді 2020 року, переважали електротехнічне обладнання (17,8% від обсягу експорту області), меблі (13,5%), зернові культури (12,1%), палива мінеральні.

Також – нафта і продукти її перегонки (8,2%), жири та олії (7,8%), деревина і вироби з неї (7,1%).

Як вже зазначалось раніше, з 2010 року зовнішня торгівля товарами та послугами Львівщини характеризується поступовим зростанням експорту. Військові дії на Сході України спричинили його скорочення, проте у 2018 році експортні показники почали знову зростати. Це зумовлено перепрофілюванням наших підприємств на співпрацю з Європейським Союзом. Так якщо говорити про останні 5 років, то Львівська область по експорту піднялась з 10 на 5 місце серед регіонів України.

Нагадаємо, при Львівській ОДА працює Служба експортера. Вона проводить  навчальний курс «Школа експортера для початківців 2020».

Зокрема, основи експортної діяльності торік освоїли 11 підприємців. Вони представляють найрізноманітніші галузі економіки: харчову, хімічну, металообробну, легку промисловість та ІТ-послуги.

«Наша мета допомогти малому та середньому бізнесу зрозуміти з яких основних етапів складається експортна діяльність підприємства, та які інструменти слід використовувати для здійснення прямих продажів закордон», – керівник Служби експортера Христина Каліш.

Планують Школу експортера провести і наступного року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.