У Львові відреставрують каплицю Трьох святителів та ще десяток об'єктів

У Львові відреставрують каплицю Трьох святителів та ще десяток об'єктів
Фото з відкритих джерел

У Львові планують відреставрувати каплицю Трьох святителів, що на вулиці Руській, а також фасади десятка будинків у середмісті, - повідомляють у релігійно-інформаційній службі.

У Львові планують відреставрувати каплицю Трьох святителів, що на вулиці Руській, а також фасади десятка будинків у середмісті, - повідомляють у релігійно-інформаційній службі.

Загалом на 2021 рік у бюджеті розвитку планують передбачити 55 млн грн на збереження пам’яток. 

Каплиці Трьох святителів у Львові понад 430 років, цього року планують розпочати її реставрацію за кошти бюджету розвитку Львівської МТГ. Каплиця — частина комлексу Успенської церкви у Львові, пам'ятка архітектури.

Каплиця Трьох Святителів у Львові належить до тих пам’яток архітектури, які не помітиш одразу. Проте для тих туристів, які цілеспрямовано шукають її, відкриється неповторна будівля, багата вишуканими деталями. І хоча споруда є найменшою з усього ансамблю Успенської церкви, вона є невід’ємною її частиною. Належить до ПЦУ.

Каплиця вшановує пам’ять трьох святих IV ст. грецького і східного обряду – св. Василія Великого, св. Григорія Богослова і св. Йоана Золотоустого. Свято за церковним календарем на честь цих святих відзначається 12 лютого. Виходячи з того, прихильниками кого саме зі святих були віруючі, вони так і називалися василіяни, григоріяни, йоаніти.

Архітектура споруди поєднала у собі західний ренесанс і східне бароко дерев’яних церков – через це храм є унікальним своїм виконанням.

Родзинкою оформлення каплиці є ліпнина зі штучного мармуру, виконана у стилі ренесансу. Будівля прикрашена ліпниною і зовні, і в приміщенні. Зсередини ліпнина з’явилась у XVII ст., нею прикрасили купольні склепіння. Особливою архітектурною цінністю є прохід, який веде від каплиці до церкви. Він прикрашений вишуканою різьбою, у вигляді виноградної лози.

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко зазначив, що перш за все місто фінансуватиме завершення робіт, які розпочали торік, також готові розпочати роботи на тих об'єктах, де уже готова проєктно-кошторисна документація.

«Це і Гарнізонний храм на вул. Театральній, і Палац Потоцьких на вул. Коперника, об'єкти на вул. Стефаника, 11, вул. Дорошенка, 19 та інші», – каже заступник міського голови.

Нові об'єкти, на які вже виготовлено ПКД – це:

пл. Ринок, 7 (фасад, укладена угода за результатом закупівлі у 2020);

вул. К. Левицького, 10 (фасад, укладена угода за результатом закупівлі у 2020);

вул. Вірменській, 21 (вул. Друкарська, 6);

вул. Руській, 7 (каплиця Трьох святителів);

вул. Личаківській, 175;

вул. М. Коперника, 15;

вул. Личаківській, 1;

вул. Б. Хмельницького, 11 пл. Св. Теодора;

просп. Т. Шевченка, 23;

облаштування місця пам'яті жертв розстрілів часів ІІ Світової війни на території урочища Піски на вул. о. Омеляна Ковча у м. Львові (ПКД);

пл. Соборна, 3-а.

Андрій Москаленко пояснює, що до переліку пам’яток додається ще 62 об'єкти з населених пунктів МТГ, і ще 5 пам’яток національного значення.

«По цих об'єктах потрібно проводити аудит їхнього стану, розробляти якісну ПКД і проводити відповідні роботи, щоб підтримувати їх у належному стані», – каже він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: