дивись.info

У Львові запрацює Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Рідні»

У Львові запрацює Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Рідні»
Фото: ЛМР

Львівська міська рада спільно із благодійним фондом «Рідні» створили для діток та сімей Центр соціальної підтримки. Тут діятимуть два окремі відділення, а також будуть різні заняття та арт-терапія для діток, – про це повідомляють у пресслужбі мерії.

Створення Центру соціальної підтримки дітей та сімей стало можливим завдяки співпраці з Благодійним Фондом «Рідні». Цей фонд безкоштовно передав укомплектоване приміщення з ремонтом та обладнанням для Центру «Рідні». Також БФ «Рідні» надавав консультаційну, організаційну та правову підтримку. При Центрі «Рідні» буде діяти філія Фонду, яка безкоштовно працюватиме з дітьми, проводитиме навчальні заняття з математики, англійської, арт-терапії.

Як повідомили в управлінні «Служба у справах дітей», у Центрі функціонуватиме два відділення:

— відділення «Термінове влаштування дітей», що призначене для тимчасового проживання та соціального захисту до 26 дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, покинуті, знайдені та підкинуті діти віком від народження до 18 років. Максимальний термін перебування дитини у відділенні – 9 місяців. За цей час із сім’єю проводитимуть роботу, щоб дитину якомога швидше повернути у сім’ю або, у разі якщо це неможливо, надавати їй відповідний статуc і влаштовувати у сімейні форми виховання.

— відділення «Служба підтримки сім’ї» призначене для організації роботи в умовах денного перебування з дітьми, сім’ями з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, усиновителями, опікунами/піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями та кандидатами у них, особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Максимальне навантаження відділення — 124 особи в день.

Такий Центр — перший у Львові, тому до сьогодні дитину, яка з різних причин була вилучена із сім’ї, влаштовували у притулок обласного підпорядкування або заклад інтернатного типу.

До слова, сьогодні сімейними формами виховання охоплені понад 90% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в управлінні «Служба у справах дітей» Львівської міської ради. В місті функціонує 6 дитячих будинків сімейного типу, де виховується 52 дітей. Діє 11 прийомних сімей, в яких виховується 18 дітей.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.