На Львівщині греко-католицьку громаду не пускають до храму (фото)

9
Фото з фейсбук сторінки Тетяни Лесик

У с. Дубрівка Самбірського району Львівської області вже тривалий час існує конфліктна ситуація довкола храму Святого Василія Великого, який до 1946 р. перебував у власності Української Греко-Католицької Церкви, а тепер зачинений. 

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ з посиланням на Пресслужбу Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Після того як місцеві греко-католики оприлюднили в соцмережі світлини з різдвяних богослужінь просто неба перед зачиненим порожнім храмом, це викликало обурення серед людей різних віросповідань.

У повідомленні йдеться, що 1946 р. радянська влада насильно відібрала храм Святого Василія Великого у греко-католицької громади і передала його Російській Православній Церкві. У 1994 р. храм було передано у почергове користування УГКЦ та УАПЦ, втім православна громада так і не допустила греко-католиків до богослужінь. У 1997 р. Львівська обласна державна адміністрація, проігнорувавши права греко-католиків на свій старовинний храм, передала його в одноосібне користування православній громаді.

«У 2009 р. православна громада збудувала новий храм Різдва св. Івана Хрестителя, а стародавній зачинила. За весь час користування храмом у ньому не було проведено належного ремонту, тому впродовж останніх десятиліть він руйнується як ззовні, так і всередині», - йдетьсяу повідомленні.

Греко-католицька громада с. Дубрівка неодноразово докладала зусиль, щоб вирішити це питання мирним шляхом. Починаючи з 2016 р., громада почала звертатися до судів різних інстанцій з надією відновити богослужіння у своєму старовинному храмі.

На сьогодні справа вкотре розглядатиметься в суді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: