• USD: 39.10
  • EUR: 40.80

Актуальні теми:

Підтримати

У львівському просторі інноваційної освіти стартували курси для дітей та підлітків

У львівському просторі інноваційної освіти стартували курси для дітей та підлітків
Фото: ЛМР

Минулого тижня у просторі інноваційної освіти на Сихові стартували курси, що дозволять дітям познайомитися зі справжньою наукою та опанувати нові навички у позашкільний час, - про це повідомляють у пресслужбі мерії.

Розраховані вони на дітей та підлітків віком від 8 до 17 років та охоплюють чотири галузі: програмування та створення власних відеоігор, фотофізика. фотомайстерність і Клуб молодого винахідника.

Однією з основних цілей простору Lviv Open Lab є популяризація науки та STEAM-освіти зокрема. Мета STEAM-освіти — підготувати фахівців, що мають знання у багатьох галузях науки і фокусуються на вирішені проблеми, а не на вивченні сухої теорії. У Lviv Open Lab переконані, що така освіта можлива, а безкоштовні курси хороша можливість зробити її доступною для всіх.

Курси проводить наставник Павло Петрук, він науковець і, до того ж, уже не перший рік працює з дітьми. Його робота зацікавити та направити інтерес дитини у правильне русло, щоб вона сама думала та робила висновки. Тільки так відбувається продуктивне навчання.

Наприклад, курс «Мій код у Scratch» — це практика створення власних відеоігор, діти вивчатимуть їх будову та програмування за допомогою спеціального онлайн-середовища. А от «Фотофізика» для тих, хто хоче вивчати світло та його властивості. Фотокамеру на таких заняттях використовують як лабораторний прилад та досліджують властивості лінз, ліхтариків і навіть лазерів. «Фотомайстерність» же ж для тих, хто хоче розкрити нові можливості свого фотоапарата.

Втім найбільшою популярністю користується Клуб молодого винахідника, на нього набралося аж 3 групи дітей. Клуб молодого винахідника — це частинка проєкту, який Lviv Open Lab проводить разом із польськими партнерами Центром науки Коперник у Варшаві та Фундацією «Школа з класом». Під час навчання у клубі діти і підлітки разом пізнають світ науки шляхом особистої участі, самостійного досвіду та експериментів. По всій Польщі та у країнах партнерах Грузії та Вірменії вже 18 років працюють кілька сотень таких клубів.

За ініціативи команди Lviv Open Lab та Центру науки Тернополя близько ста наставників з усієї України взяли участь у форумі Клубу молодого винахідника та вже планують створити такі клуби у своїх містах. А ось перший осередок КМВ відкрився в Україні у Lviv Open Lab.

Кількість дітей, що могли взяти участь у курсах, обмежена, а тому реєструватися потрібно було заздалегідь.

«За тиждень ми отримали близько 65 заявок, — каже проєктна менеджерка Lviv Open Lab Настя Мартинюк. — Ми закрили реєстрацію, провели 24 презентаційні зустрічі і розподілили наших 60 учасників у 6 груп. Ці діти відвідуватимуть курси до травня. Сподіваємося, їм сподобається, бо вони вже у захваті від перших занять.»

Довідка

Комунальна установа львівський міський молодіжний центр Lviv Open Lab — це простір інноваційної освіти на Сихові, частина мережі молодіжних просторів ТВОРИ! Основною метою простору є популяризація науки і технологій серед дітей та молоді. Крім Lviv Open Lab, у мережу входить МолоДвіжЦентр.Львів, що фокусується на молодіжній політиці. А ще зовсім скоро відкриється ще один центр, метою якого буде розвиток креативної освіти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: