дивись.info

Львів’ян запрошують на концерт з нагоди 130-річчя Сергія Прокоф’єва

Львів’ян запрошують на концерт з нагоди 130-річчя Сергія Прокоф’єва

Цього року світ святкує 130-річчя Сергія Прокоф’єва, який родом з Донеччини, де прожив до 13 років. Оркестр INSO-Lviv підготував для глядачів цілий концерт музики композитора, – про це повідомляють у пресслужбі ЛМР.

Під час концерту прозвучить сюїта № 1 з балету «Попелюшка» для симфонічного оркестру тв.107 та симфонія-концерт для віолончелі з оркестром мі мінор тв.125.

– Симфонія-концерт для віолончелі з оркестром

Симфонія-концерт для віолончелі з оркестром останній твір С. Прокоф’єва, створений за безпосередньої участі Мстислава Ростроповича. Вперше цей твір було виконано в 1952 році за диригентським пультом вперше, і востаннє у своєму житті стояв Святослав Ріхтер. Цей твір Прокоф’єва стає новаторським, він ламає існуючі канони віолончельного мистецтва.

Ростропович зблизив і зріднив творчу думку Прокоф’єва з віолончеллю, спонукав новаторську фантазію композитора на цілу реформу, котра перетворила концерт в симфонію-концерт, а віолончель — в інструмент-гігант, з новою концертною безмежно яскравою палітрою фарб. Симфонію-концерт в її остаточному вигляді чекав посмертний успіх. Довгий час Ростропович залишався її єдиним виконавцем. Твір в трьох частинах (Andante, Allegro quisto, Andante con moto) є вершиною віолончельного виконавства, який став невід’ємною частиною репертуару солістів у всьому світі.

Сюїта № 1 з балету «Попелюшка» для симфонічного оркестру

Казка Шарля Перро неодноразово привертала увагу багатьох омпозиторів, на її основі були написані опери та балети, і Сергій Прокоф’єв не став винятком. Він написав балет в період з 1940 по 1944 рік. На основі музики до балету, композитором створені сюїти для симфонічного оркестру. Музика до вистави «Попелюшка» володіє дивовижною силою, твір яскравий, іскристий і неймовірно чарівний, такий, яким і має бути справжня, добра казка, де справедливість обов’язково переможе, а добро буде винагороджено.

Концерт INSO-Lviv відбудеться 17 лютого у Львівській національній філармонії. Квитки – за посиланням

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.