8 мільярдів причин: у «Дзизі» відкриють фотовиставку про рівність і прийняття

8 000 000 000

Завтра, 20 лютого, у мистецькій галереї «Дзиґа» відкриють виставку «8 мільярдів причин бути вільними», - про це повідомляють у пресслужбі ЛМР.

Завтра, 20 лютого, у мистецькій галереї «Дзиґа» відкриють виставку «8 мільярдів причин бути вільними», - про це повідомляють у пресслужбі ЛМР.

Світлини українських фотографів та фотографок Тараса Бичка, Роксолани Поцюрко, Марти Сирко, Назара Струтинського, Рокси Табаки та Кості Смолянінова можна буде побачити до 8 березня. Куратор виставки — Влодко Кауфман. Вхід вільний для усіх охочих.

Експозиція «8 мільярдів причин бути вільними» є частиною масштабної всеукраїнської кампанії «Різні.Рівні», яку втілюють 5 громадських організацій зі всієї країни (зокрема, Освітній центр з прав людини у Львові) та діджитал креативна аґенція ISD Group. Кампанія розпочалася у 2020 з Маніфесту Толерантності, пісні «Різні.Рівні», яку спільно виконали Сергій Бабкін, LATEXFAUNA, Аліна Паш, Yuko, Constantine та інші — загалом 15 українських зірок.

Саме рядок з цієї пісні «Ми різні та рівні, а значить у нас є 8 000 000 000 причин бути вільними» визначив тему і філософію великої фотовиставки, до участі в якій запросили українських фотографів та фотографок. Творче переосмислення цінностей свободи, рівності та прийняття запропонували Тарас Бичко, Роксолана Поцюрко, Марта Сирко, Назар Струтинський, Рокса Табака та Костя Смолянінов. Куратором виставки став відомий художник Влодко Кауфман.

«Усі ми прагнемо бути вільними, але далеко не усі ми даємо таку можливість іншим. Наскільки ми, зокрема у Львові — місті, що декларує свою європейськість і прогресивність, а водночас є досить консервативним — здатні сприймати когось відмінного від себе цілісно, не зводячи цю людину до якоїсь її особливості — фізіологічної, психоемоційної, ментальної, соціальної? Чи вміємо ми не трактувати цю особливість як ґандж чи певний вид хворобливості? Чи можемо не стигматизувати іншого?» — коментує ідею виставки Влодко Кауфман.

Виставка стане простором, де можна побачити світ очима художників та художниць, а також знайти відповідь на питання: «Якою є моя особиста причина бути вільним/вільною?».

Фотопроєкт втілюється за підтримки Програми сприяння рівності Національного демократичного інституту в Україні та урядів Великої Британії, Швеції і Канади.

Організатор: Освітній центр з прав людини у Львові.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: