• USD: 35.70
  • EUR: 37.40

Поводження з чотирилапими: як вчителів навчають спілкуватися з тваринами, щоби викладати це у школах

Поводження з чотирилапими: як вчителів навчають спілкуватися з тваринами, щоби викладати це у школах
ЛКП "Лев"

Львів дружній до тварин. Курс гуманного поводження з чотирилапими, що викладають у всіх школах міста, тепер реалізують ще в 11 областях України.

П’ятий рік поспіль в усіх львівських школах діти семикласники проходять курс гуманної освіти. Це чотири спеціально розроблених уроки з біології. Учнів навчають правильного поводження з чотирилапими. Останній урок з курсу дітям проводять в ЛКП «Лев». За прикладом Львова ініціативу підхопили ще в 11 українських областях. А тепер інноваційний курс «Клуб 4 Лапки» також викладатимуть у школах Львівської МТГ.

Для цього вчителі на три дні самі сіли за парти. 26-28 лютого, викладачі біології з 35 шкіл Львівської МТГ проходили спеціальний тренінг у Центрі педагогічного розвитку педагогічних працівників Львова. Вони слухали лекції і отримали розроблені для курсу посібники, а також відвідали ЛКП «Лев».

«Ця ініціатива допомагає прищепити дітям любов до чотирилапих ще зі шкільної парти. Так Львів виховує гуманне та відповідальне ставлення до тварин, а це своєю чергою у довгостроковій перспективі сприятиме зменшенню кількості безпритульних чотирилапих у місті. Часто буває так, що діти просять домашнього улюбленця, батьки купують, а потім дитина, награвшись, стає байдужою до свого котика чи собачки. Тварина стає нікому не потрібна і в найгіршому випадку опиняється на вулиці. Тому цей проєкт дітей вчить свідомо ставитися до бажання мати чотирилапого друга та розуміти відповідальність за нього», — говорить в. о. директора ЛКП «Лев» Андрій Пінчук.

Курс  проєкт «Клуб 4 Лапки», ініційований вітчизняним виробником харчування для котів і собак Kormotech. Раніше курс був відомий як «Маленький принц. Львів, що любить тварин». Від 2017 року його пройшли близько 30 тисяч львівських школярів. Назву змінили, коли ініціатива масштабувалася по Україні.

«Ми формуємо культуру поводження з чотирилапими в Україні. Це про новий погляд на життя, де гармонійно співіснують люди і тварини. «Клуб 4 Лапки» мотивує нове покоління ставитися до тварин не як до іграшок і більш свідомо заводити домашніх улюбленців. Діти, які навчаються за цим курсом, належно доглядатимуть за своїми чотирилапими, а безпритульних собак та котів з роками меншатиме. Вчителі теж відкривають для себе чимало нового і вчаться краще розуміти своїх улюбленців. Львів дав добрий старт цій ініціативі. Саме якісній і сучасній освіті під силу робити Україну сучасною, цивілізованою, прогресивною — без жорстокості і безвідповідальності у ставленні до всіх живих істот», — говорить ініціаторка курсу гуманної освіти «Клуб 4 Лапки» Катерина Ковалюк.

Довідка

Ініціаторами проекту «Клуб 4 Лапки» є компанія Kormotech та Департамент гуманітарної політики ЛМР, в особі ЦПРПП (колишнього НМЦО). Партнерами проекту є Академія гуманної освіти та ЛКП «Лев».

Kormotech понад 17 років працює на ринку товарів для тварин. Компанія реалізує свою цінність любові до тварин не лише завдяки якісній продукції, а ще й низкою соціальних проектів, покликаних зробити життя тварин в Україні кращим. Первинно, компанія була ініціатором проєкту «Маленький Принц. Львів, що любить тварин» та профінансувала пілотування курсу гуманної освіти. Зараз проєкт втілюється під назвою «Клуб 4 Лапки» завдяки співфінансуванню компанії та Львівської міської ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: