дивись.info

Омбудсмен пропонує створити «дитячий» підрозділ кіберполіції

Омбудсмен пропонує створити «дитячий» підрозділ кіберполіції

Уповноважений Президента з прав дітей Микола Кулеба вважає, що у кіберполіції потрібно створити окремий підрозділ для відстежування потенційних загроз для дітей в інтернеті.

Про це він сказав під час пресконференції «Всесвітній день проти сексуальної експлуатації. Як захистити дитину», – йдеться на Укрінформ.

«Нам важливо сьогодні також говорити про створення відповідного «дитячого» підрозділу в кіберполіції», – сказав Кулеба.

Він уточнив, що такий підрозділ має відстежувати можливий небезпечний для дітей контент.

Кулеба розповів, що, за даними досліджень, 80% дітей зареєстровані в соціальних мережах, і серед них кожна четверта дитина розповіла, що отримувала запит, який стосується сексуального насильства і сексуальної експлуатації.

Дитячий омбудсмен зауважив, що хоча є певне обмеження доступу дітей до соцмереж з 13 років, але вони реєструються під різними акаунтами, дієвої верифікації немає.

За словами Кулеби, наразі держави шукають можливості для захисту дітей в інтернеті.

«Стосовно ТікТоку – десятки тисяч звернень, принаймні до мого офісу, від вчителів, від батьків, щодо заборони взагалі ТікТоку. Була буквально на минулому тижні інформація, що я нібито виступив за заборону ТікТоку – цього не було, але я порушував питання, що треба обговорити питання взагалі з такими мережами, як ТікТок, що робити, тому що це обов’язок держави захистити наших дітей від шкідливого контенту», – підкреслив уповноважений.

Він додав, що, наприклад, у мережі ТікТок надзвичайно багато контенту, який може підбурювати дітей і наражати їх небезпеку.

Читайте також: (Не)безпечні ігри: як вберегти дитину від смертельних забав в інтернеті

18 лютого Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №3055 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської конвенції)».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.