дивись.info

У Інституті книги підрахували, як мало українці читають щодня

У Інституті книги підрахували, як мало українці читають щодня

Кількість українців, які читають книги, постійно знижується. Наразі щодня читають лише 8% українців, – про таку тенденцію розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, повідомляють в «Укрінформі».

За її словами, третина людей в Україні читають більше ніж раз на тиждень.

«Можна побачити, як разюче відрізняється ситуація з читанням в Україні і в кількох європейських країнах. Скільки людей читає регулярно, тобто більше ніж раз на тиждень, чи мінімум раз на тиждень.

І якщо в Італії цей показник 56%, в сусідній з нами Польщі 36%, то в Україні таких читачів, які читають книжку більш ніж раз на тиждень, лише 27%», – розповіла Коваль під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. «Культура. Медіа. Туризм».

Крім того, продажі паперових книжок за період локдауну за 2020 рік знизилися на 50%.

«Трохи зросли продажі електронних книжок, чи через інтернет-книгарні, а не через стаціонарні книгарні.  Але це лише трошечки, і зовсім не відповідає тим трендам і тенденціям, які ми можемо спостерігати в інших країнах світу, де справді є реальне зростання на 7-9% продажів за результатами року. 

В Україні ми навпаки маємо падіння на 50%. І це дуже сумно, бо означає, що книжка явно не належить до пріоритетних покупок і до пріоритетів проведення вільного часу», – зазначили в Інституті книги.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.